ikona pliku odt

ZLŚ Schizofrenia notatki

Zespół leczenia środowiskowego schizofrenia


  196 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 196
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 17,18 kB.


OPIEKA NAD CHORYM NA SCHIZOFRENIĘ

W RAMACH ZESPOŁU LECZENIA
ŚRODOWISKOWEGO


KLINIKA
Schizofrenia jest to zaburzenie psychotyczne, które charakteryzuje się zniekształceniem odbioru rzeczywistości oraz zaburzeniem w funkcjonowaniu.
Schizofrenia jest często nieprawidłowo definiowana jako "rozdwojenie osobowości".
Takie jest dosłowne tłumaczenie słowa "schizofrenia", które oznacza chorobę mózgu, w znacznym stopniu wpływającą na procesy myślenia, emocje i zachowanie.
Osoby ze schizofrenią cierpią z powodu objawów psychotycznych. Są to omamy , złudzenia , urojenia, zaburzenia myślenia i lęk.
Urojenia, złudzenia i omamy to tak zwane wytwórcze objawy psychotyczne. W dalszym etapie rozwoju choroby pojawiają się objawy negatywne, czyli wycofanie z życia, ograniczenie inicjatywy, spłycenie emocji. Pacjenci ze schizofrenią często wycofują się z życia społecznego, np. mają kłopoty w kontaktach a otoczeniem, źle funkcjonują w warunkach stresu. Charakterystyczne są także zaburzenia myślenia, które powodują pogorszenie wyników w nauce lub pracy.
Ważnym elementem choroby jest to, że pacjenci nie zdają sobie z niej sprawy i tracą kontakt z rzeczywistością.
W rozwoju choroby ważny jest jej początek: im wcześniej osoba zachoruje, im wcześniej pojawią się charakterystyczne dla niej objawy, tym gorzej.
OBJAWY SCHIZOFRENII
Objawy mogą dotyczyć wielu funkcji psychicznych i różnych przejawów ludzkiego życia.
      urojenia – występują niemal u wszystkich chorych. Najczęściej są to urojenia prześladowcze,urojenia oddziaływania (zewnętrznego wpływu na chorego, jego ciało, psychikę, myśli lub, przeciwnie, wpływu chorego na jego otoczenie, psychikę i myśli innych ludzi itp.). Do typowych należą też urojenia ksobne, tj. dopatrywanie się związku między neutralnymi faktami i wydarzeniami a osob
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 17,18 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!