ikona pliku doc

Schizofrenia notatki

...


  252 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 252
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 64,50 kB.SchizofreniaPrzegląd literatury oraz narastająca ilość pacjentów z rozpoznaniem schizofrenii, wskazują na coraz to większe rozpowszechnienie się tego zjawiska w naszym życiu. Książką autora Antoniego Kępińskiego pt. "Schizofrenia" jest doskonałą literaturą, która pomoże nam zrozumieć tą chorobę, oraz umożliwi chociaż częściowe poznanie przyczyn i objawów tej choroby, a także przekaże nam czytelnikom, jak zwalczać chorobę, tworzyć pozytywną wizję terapii, zachęcać pacjentów i rodzinę osoby chorej do walki z tą chorobą. Schizofrenia to nazwa choroby uznawanej za najgłębsze zaburzenie psychiczne. Znajduje się w grupie psychoz endogennych.

Choroba ta występuje najczęściej u ludzi młodych, pomiędzy 16 a 30 rokiem życia u mężczyzn, a u kobiet między 20 a 40 rokiem życia ( wg badań), ale występuje również u ludzi starszych. W starszej grupie wiekowej uwydatnia się pod wpływem wcześniejszych zachowań lub wpływów, które doświadczył człowiek, jeśli osoba starsza choruje tzn. że już wcześniej musiała ją mieć, że nie wzięła się z niczego, uwydatniła się pod wpływem jakiegoś problemu i zaistniała podstawa do zachorowania. W okresie wcześniejszym nie ujawniła się, i nie wykazywała symptomów chorobowych. Schizofrenia częściej dotyka mężczyzn, niż kobiety. Choroba ta w zasadzie trwa przez całe życie, w różnych okresach czasu nasila się, bądź słabnie. Trudno jednoznacznie określić co jest przyczyną rozwoju i ujawnienia się tej psychozy. Do możliwych przyczyn należą:
- czynniki genetyczne: istnieje zależność między ryzykiem zachorowania, a stopniem pokrewieństwa z osobą chorą. Badania wykazały że możliwe jest dziedziczenie predyspozycji do schizofrenii, które przekształcają się w chorobę dopiero w połączeniu ze środowiskowymi czynnikami ryzyka.
- czynniki biochemiczne: zmiany struktury mózgu ( u niektór
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 64,50 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!