ikona pliku doc

PSYCHOLOGIA notatki

I rok. wywiad pacjent-pielęgniarka z psychologii-migrena


  273 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 273
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 32,00 kB.


      Przebieg choroby, charakterystyka
. Migrena jest chorobą charakteryzującą się okresowym występowaniem napadów bólu głowy. W okresie międzynapadowym objawy choroby nie występują. Napad migreny trwa różnie: od 4 godzin do nawet 3 dni, co jest naprawdę ciężkie do przetrwania.
Charakteryzuje się najczęściej silnym, szybko narastającym, pulsującym (tętniącym) bólem głowy. Ból jest najczęściej jednostronny, i zlokalizowany zawsze po tej samej stronie głowy.. Pani Beata w czasie napadu jest blada, ma światłowstręt, silnie drażniąco działają na nią hałas i bodźce zapachowe.
Ból nasila się pod wpływem wysiłku. Często towarzyszą jej nudności i wymioty, które są dla
niej bardziej męczące od samego bólu. Po napadzie często zapada w sen, z którego budzi się bez dolegliwości. Stan, kiedy się budzi pani Beata wspomina z uśmiechem.
      Trudności spowodowane migreną
Pani Beata musi uważać i zwracać uwagę na posiłki, które spożywa, gdyż ciężko strawne pokarmy takie jak określone rodzaje serów, czekolada, tłuste potrawy, owoce cytrusowe, orzechy, chińskie potrawy i rzadko jedzone posiłki sprzyjają migrenie. Zbyt długi sen, czynniki środowiskowe takie jak wiatr, zmiany ciśnienia, hałas intensywne zapachy, długie oglądanie telewizji sprawia, że pani Beata zaczyna czuć się osłabiona, co prowadzi do silnego bólu głowy.
      Stan wiedzy na temat migreny
Wiele czyta na ten temat, choć jak przyznaje chyba już wszystko wie, lecz nie omija żadnego artykułu, w którym radzą jak skutecznie pozbyć się bólu. Sama ma już swoje sprawdzone sposoby, które w pewien sposób pozwalają jej łatwiej przejść stan choroby, niestety każda migrena jest inna. Czasem jeden sposób okazuję się skuteczny, a kiedy indziej nie przynosi ulgi.
      Wpływ choroby na dostrzeganie rzeczy wcześniej niezauważalnych.
Choroba sprawiła, że cieszy się i docenia chwile, w których jest daleko od bólu migrenowego. Wykorzystuj
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 32,00 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!