ikona pliku odt

Moje rozważania na temat transplantacji narządów, aborcji i eutanazji notatki

Referat na temat wyżej wymienionych aspektów.


  991 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 991
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 37,82 kB.


Moje rozważania na temat transplantacji narządów, aborcji i eutanazji.
      Te trzy zagadnienia z działu bioetyki przez wiele lat stanowiły i stanowią temat zażartych dyskusji. Są tak problematyczne, gdyż zależą od etycznego punktu widzenia, a każdy człowiek ma własną etykę i zasady moralne. Transplantacja narządów z medycznego punktu widzenia to „ pobieranie i przeszczepianie komórek, tkanek i narządów od zdrowego dawcy do chorego biorcy ”, aborcja to „zamierzone, przedwczesne zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrznej, np. działań lekarskich” a eutanazja to „zadanie śmierci osobie nieuleczalnie chorej umotywowane skróceniem jej cierpień ”. Jednak poza napisanymi przez naukowców definicjami czym są one na prawdę?
      Eutanazja (w swoim XIX-wiecznym ujęciu) wywołuje dwie skrajne postawy. Burzliwe i niejednokrotnie gwałtowne dyskusje toczą się nie tylko wokół moralnych i etycznych aspektów zagadnienia. Coraz bardziej doniosła staje się również kwestia regulacji prawnej. Zagadnienie to nabrało szczególnego znaczenia w ciągu ostatnich dwudziestu lat, zarówno w Europie (Holandia, Wielka Brytania, Niemcy), jak i poza kontynentem (Australia, Stany Zjednoczone, Kanada). Pojawiły się wówczas pierwsze próby legalizacji stosowanych już praktyk eutanatycznych i prawie natychmiast spotkały się bądź z aprobatą, bądź z potępieniem.
Konflikt pomiędzy wyznawcami świętości życia a zwolennikami jego jakości rozgorzał na dobre przed półwiekiem, natomiast samo pojęcie świętości życia pojawiło się ponad 2300 lat temu, w starożytnej Grecji. Zasadę, że każde bez wyjątku życie ludzkie jest święte i nienaruszalne, głosili też dawni chrześcijanie. - Odrzucali nawet zabijanie człowieka w samoobronie. Ale w chwili, gdy przejęli władzę nad Cesarstwem Rzymskim, zdali sobie sprawę, że po to, by utrzymać państwo, trzeba zabijać.
      W V wieku święty Augustyn stworzył koncepcję wojny spr
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 37,82 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!