ikona pliku doc

leki pediatria notatki

leki w pediatrii


  60 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 60
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 75,00 kB.


Leki Pediatria
Dopamina - jest także stosowana jako lek, w postaci kroplówek, w zapobieganiu ostrej niewydolności nerek (zwiększa perfuzję nerkową), a w większych dawkach podwyższa ciśnienie tętnicze i działa dodatnio na siłę skurczu mięśnia sercowego i z tego względu jest stosowana we wstrząsie septycznym, kardiogennym , pourazowym, po operacjach kardiochirurgicznych oraz w zaostrzeniu przewlekłej niewydolności krążenia.
Furosemid - stosuje się w leczeniu ostrej niewydolności lewokomorowej i spowodowanego przez nią, obrzęku płuc, a także zaostrzeniach przewlekłej niewydolności serca.
Lacidofil - Biegunki pochodzenia bakteryjnego i lokomocyjnego, pomocniczo w grzybicach i drożdżycach przewodu pokarmowego, antybiotykoterapia, intensywna chemioterapia i radioterapia, zaparcia, stymulacja układu odpornościowego jelit. Może być stosowany zapobiegawczo np. w czasie podroży
Kidofen to najtańszy ibuprofen w zawiesinie dla dzieci. Łagodzi gorączkę i bóle różnego pochodzenia (min. bóle głowy, gardła, uszu, bóle na skutek ząbkowania).
Esputicon - Nadmierne tworzenie się i nagromadzanie gazów w przewodzie pokarmowym, wzdęcia, niestrawność, uczucie pełności. Pomocniczo w przygotowaniu do badań diagnostycznych przewodu pokarmowego.
Rulid- Lek przeciwbakteryjny do stosowania ogólnego. Antybiotyk makrolidowy stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych.
Ketotifen- Lek o działaniu przeciwalergicznym.
Fenistil - Stosowany w leczeniu objawowym chorób alergicznych skóry (pokrzywka, świąd w przebiegu atopowego zapalenia skóry, układu oddechowego (nieżyt nosa), alergii pokarmowych oraz polekowych. Łagodzenie świądu towarzyszącego chorobom zakaźnym (np. ospie), łagodzenie objawów występujących po ukąszeniu owadów. Zapobieganie reakcjom alergicznym występującym po znieczuleniu.
Allertec- Lek o działaniu przeciwalergicznym.
Montelukast – lek przeciwastmatyczny i przeciwalergiczny, należący
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 75,00 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!