ikona pliku doc

Esej profilaktyczny notatki

Esej o dobrym zyciu


ocena: 4.0, 3
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 31,50 kB.


Osobą, którą stanowi dla mnie przykład wybitnego zdrowia psychicznego jest Jamie Sullivan, bohaterka filmu pt. “Szkoła uczuć”. Wybrałam ją ze względu na to, że pomimo ciężkiej choroby, jaką jest białaczka, w tak młodym wieku nie załamała się, nie zaczęła użalać się nad sobą, ani nie straciła woli walki. Gdy wszelkie terapie przestały już odnosić jakikolwiek skutek starała się żyć normalnie , mając świadomość tego, że nieuchronnie odchodzi. Chciała dobrze wykorzystać czas, który jej pozostał.
Ogromny wpływ na stan jej psychiki miał ojciec, który był pastorem i bardzo ją wspierał. Sił dodawała jej też niezachwiana wiara. To, że pomimo tego co ją spotkało, nie przestała wierzyć. Twierdziła, że to właśnie Bóg przygotował dla niej taki plan, że on wie lepiej co będzie dla niej najlepsze. To wzmacniało jej chęć życia .
Jak powszechnie wiadomo ludziom łatwiej jest przezwyciężyć wszelakiego rodzaju trudności gdy w coś wierzą. Gdy mają kogoś, kto ich kocha. Ona miała świadomość tego, że jest kochana przez ojca, jak również swojego chłopaka. Według mnie cieszyła się wybitnym zdrowiem psychicznym, ponieważ pomimo wszelkich niepowodzeń jakie ją dotknęły pozostała sobą i nie zatraciła swoich przekonań. Wiedziała, że śmierć wkrótce nadejdzie i oswoiła się z tą myślą na tyle, by osiągnąć wewnętrzny spokój i harmonię.
Sądzę, że w dzisiejszych czasach trudno znaleźć jest osobę, która w tak trudnej sytuacji byłaby tak odważa jak Jamie, bo tylko tak może ją określić, jako odważną i bardzo mądrą dziewczynę, której choroba nie zniszczyła psychicznie. Pozostałanie zmieniona, była wciąż tą samą osoba, co wcześniej. Starała się do samego końca realizować swoje cele. Posiadała listę rzeczy, które chciałaby zrobić. Pomimo choroby nie porzuciła marzeń o wypełnieniu choć części z zapisanych na niej pozycji.
Mogę stwierdzić, że
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 31,50 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!