ikona pliku doc

Esej - proces uczenia się notatki

Uczenie się w strategiach Arendsa. esej.


  55 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 55
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 32,00 kB.


Czy powinniśmy planować własny proces uczenia się?
Oczywiście, że tak! Rozpoczęcie uczenia się przed ważnym egzaminem jest bardzo często przekładane, aż bywa za późno i wtedy… No właśnie - co wtedy?
Z własnego doświadczenia wiem, że, aby perfekcyjnie przygotować się do procesu uczenia się, muszę podjąć odpowiednie kroki, które mi to ułatwią, a zarazem przyspieszą i umilą przebieg nauki. A więc! Pamiętam jeszcze z dzieciństwa, jak naukę odkładałam na ostatnią chwilę. Później nie mogłam nic zrozumieć i zapamiętać, ponieważ byłam zbyt zmęczona i nie miałam najmniejszej ochoty, aby się uczyć. Każdy materiał, który powtarzałam był dla mnie ciężki do opanowania, czytałam go po kilka razy i nic to nie dawało. Musiałam opanować wiadomości mechanicznie, co nie przynosiło rezultatów, a jeszcze pogarszało całą sprawę. Na szczęście zrozumiałam swoje błędy i teraz potrafię efektywnie rozplanować swój własny proces uczenia się.
Uważam, że najważniejszym czynnikiem wpływającym na łatwość przyswajania informacji jest koncentracja. Kiedy nie jestem skupiona na swojej pracy nie osiągnę żadnego rezultatu. Oczywiście, gdy się uczę muszę mieć odpowiednie oświetlenie, odpowiednią temperaturę, a nawet wygodny fotel, żeby nic mnie nie denerwowało i nie rozpraszało. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem w uczeniu się jest także czytanie sobie na głos. Wtedy lepiej zapamiętuje i przyswajam informacje w znacznie szybszym tempie. Zostaje mi to w pamięci na dłużej. Zawsze przed procesem uczenia się muszę zaplanować kolejne etapy nauki. Stosuję też strategię podkreślania i notowania. Podkreślanie kluczowych myśli lub fragmentów tekstu daje mi znaczną swobodę działania. Widzę wtedy, co jest ważne, a co mniej. Wiem, co muszę dokładnie umieć. Ułatwia mi to naukę. Podkreślenia „pomagają w sensie fizycznym zlokalizować najważniejsze myśli i partie, co ułatwia k
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 32,00 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!