ikona pliku doc

zespó otępienny notatki

problemy pacjenta z zespołem otępiennym. cele działania pielęgniarki


  315 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 315
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 53.00 kB.


Pielęgnacja pacjenta z zespole otępiennym
W zespole otępiennym najbardziej użyteczny jest system opieki według Dorothy Orem, dotyczący możliwości samoopieki i jej deficytu.
System wspierająco-edukacyjny (aktywizowanie, zachęcanie, informowanie, pouczanie, doradzanie, podtrzymywanie, stwarzanie odpowiednich warunków, nadzór nad prawidłowym wykonywaniem czynności, itp.).
System częściowo-kompensacyjny- w tym przypadku w dużej mierze (instruktaż, współwykonanie i asystowanie, wielokrotne ćwiczenie lub też wykonanie przez osobę opiekującą się).
System całkowicie kompensacyjny (wymaga całkowitej odpowiedzialności za zdrowie i życie, przejętej przez opiekunów, głęboko rozumianej empatii, dociekliwości i staranności w działaniu).
Deficyt siły mięśniowej i utrudnione poruszanie się.
Działanie pielęgniarki ma na celu jak najdłuższe utrzymanie sprawności chorej oraz pomoc w wykonywaniu czynności, które sprawiają chorej trudności. Ważnym elementem jest również zapewnienie bezpieczeństwa fizycznego oraz pomoc przy przemieszczaniu się. Cel będzie możliwy do osiągnięcia poprzez:
- ocenę stanu sprawności chorej za pomocą dostępnej skali Barthel
- pomoc w czynnościach dnia codziennego (toaleta, posiłki, itp.)
- zastosowanie sprzętu wspomagającego (wózek, elewatory elektryczne do przemieszczania chorej, sprzęt ułatwiający przemieszczanie chorej, rolki do przemieszczania z łóżka na wózek, balkonik do ćwiczeń z rehabilitantem)
- współpracę z rehabilitantem mająca na celu wdrożenia odpowiednich ćwiczeń biernych i czynnych pozwalających na jak najdłuższe zachowanie sprawności fizycznej
- dobór odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń
- zastosowanie ćwiczeń izometrycznych, ogólnowzmacniających w obrębie łóżka i poza nim, z zastosowaniem wysięgników oraz uwzględnienie wielofunkcyjności łóżka przystosowanego do podnoszenia i opuszczania poszczególnych części ciała
- współpracę z psy
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 53.00 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!