ikona pliku doc

zakarzenie szpitalne notatki

praca zaliczeniowa


  160 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 160
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 76.00 kB.


Zakażenia szpitalne
Zakażenia szpitalne zdarzają się w Polsce bardzo często i są bardzo poważnym problemem medycznym , finansowym i prawnym. Wynika to z jakości usług medycznych.
Według najnowszych analiz europejskich są bezpośrednią przyczyną zgonów u 3%chorych, a pośrednią u 8%. Są przyczynami cierpienia, bólu, kalectwa zmieniają życie chorego i jego rodziny oraz są dodatkowym obciążeniem finansowym. Problem prawny dotyczy uznania odpowiedzialności szpitala za zakażenie i wszystkie jego skutki. Chorzy i ich rodziny mogą na drodze sądowej dochodzić swoich praw i żądać odszkodowania .
Aby zminimalizować zakażenia szpitalne , przykre skutki dla pacjenta jak też ograniczyć straty finansowe placówek z powodu roszczeń , stworzono efektywne programy nadzoru epidemiologicznego, opracowano schematy postępowania zapobiegania zakażeniom. Zasady te są realizowane w wielu krajach i są podstawowym elementem zawodowych umiejętności personelu.
Właściwa ocena zarówno częstości występowania zakażeń szpitalnych oraz wynikających kosztów zależy od posiadanej niezbędnej wiedzy na temat zjawiska. Dlatego też prowadzona jest rejestracja i analiza zakażeń szpitalnych, prowadzi się badania naukowe-Światowa Organizacja Zdrowia- , które określają liczbę tego typu zakażeń na 9% wszystkich hospitalizowanych pacjentów.
Zakażenia szpitalne- jest to zespół różnych chorób, mający jedną wspólną
cechę- specyficzne powiązania ze środowiskiem szpitalnym. Jest istotnym problemem współczesnej medycyny i koniecznym ryzykiem związanym z
1.postępem nauk medycznych- szczególnie zwiększenie zakresu i rozległości zabiegów chirurgicznych ,
2.rozszerzeniem metod diagnostycznych, inwazyjnych oraz , terapeutycznych
3.pojawieniu się nowych chorób,
4.niekontrolowanym nadużywaniu antybiotyków,
5.lekceważeniem zasad higieny szpitalnej.
Ich obraz kliniczny jest różnorodny, przy czym ten sam zespół ob
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 76.00 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!