ikona pliku doc

Zagadnienia na egzamin z psychologii notatki

Opracowane zagadnienia na egzamin z wprowadzenia do psychologii. Krótko i na temat.


  153 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 153
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 240.50 kB.


ZAGADNIENIA NA EGZAMIN
      Cele i przedmiot psychologii.
Psychologia jest nauką, której przedmiotem zainteresowania jest człowiek (czy grupa ludzi) a jej celem jest badanie zachowania i procesów psychicznych. W uproszczeniu można powiedzieć, że psychologowie poszukują odpowiedzi na pytanie jaka jest natura ludzka? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie poddają analizie procesy wewnętrzne jednostki oraz procesy jakie zachodzą w środowisku społecznym i fizycznym.
      Czym różni się psychologia praktyczna od teoretycznej.
Psychologia teoretyczna zajmuje się wykrywaniem i poznawaniem praw rządzących czynnościami psychicznymi istot żywych a psychologia stosowana jest to dziedzina psychologii, która koncentruje się na wykorzystywaniu wyników badań podstawowych do rozwiązywania problemów praktycznych.
      Jakie są problemy psychologiczne, czym są, wymienić.
Depresja –zaburzenia psychiczne z grupy chorób afektywnych, charakteryzujące się długotrwałym i nieustającym przygnębieniem, któremu towarzyszy zaniżone poczucie własnej wartości i utrata możliwości odczuwania przyjemności.
Zaburzenia lękowe –należą do grupy zaburzeń nerwicowych mających wpływ na zachowanie, myślenie, emocje i zdrowie fizyczne. Są spowodowane zarówno czynnikami biologicznymi jak i indywidualnymi warunkami osobowymi. Ludzie dotknięci tymi zaburzeniami często cierpią na więcej niż jeden rodzaj zaburzeń lękowych, którym bardzo często może towarzyszyċ depresja, zaburzenia apetytu lub uzależnienie.
Schizofrenia – zaburzenie psychiczne zaliczane do grupy psychoz endogennych. Objawia się upośledzeniem postrzegania lub wyrażania rzeczywistości, najczęściej pod postacią omamów słuchowych, paranoidalnych lub dziwacznych urojeń albo zaburzeniami mowy i myślenia, co powoduje znaczącą dysfunkcję społeczną lub zawodową.
Dzieciństwo Choroby - problemy psychologiczne związane z problemami wychowawczymi kontroli, w tym ADHD, zaburz
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 240.50 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!