ikona pliku odt

Wychowanie to ofiarowanie dzisiejszego czasu tak aby przyniósł pożytek notatki

szału nie ma ale może się przyda:)


ocena: 4.0, 1
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 21,34 kB.


Wychowanie to ofiarowanie dzisiejszego czasu tak aby przyniósł pożytek jutro
Jest wiele definicji dotyczących wychowania. ilu ludzi na świecie, tyle różnych pomysłów na zdefiniowanie tego pojęcia ja znalazłem takie które jest proste do wyjaśnienia. Wychowanie to świadome oddziaływanie przez wychowawcę na wychowanka, mające na celu wytworzenie pewnej zmiany w jego osobowości. Zmiany te powinny obejmować zarówno stronę poznawczą jak i instrumentalną, a sam proces zachodzący między nimi jest uwarunkowany wieloma czynnikami
      Na początek warto zwrócić uwagę że aby mówić o wychowaniu, musimy wziąć pod uwagę dwie osoby osoby: osobę wychowującą i wychowanka. Z kolei aby nazwać kogoś wychowankiem, trzeba wziąć dużą odpowiedzialność za tę osobę i „stać doświadczeniem” ponad nim. Wychowanek powinien być przygotowany na podporządkowanie się osobie wychowującej bez względu na to czy jest to miejsce pracy, szkoła, dom rodzinny czy inne instytucję wychowujące.
Jak zauważył Jan Paweł II w wychowaniu chodzi o to ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem, o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał, aby umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, ażeby umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich” .
To jacy będziemy zależy od tego czego uczyliśmy się w dzieciństwie jeśli np: Jasio Kowalski widzi że ktoś robi źle (kradnie, bije) to pomaga osobie pokrzywdzonej a robi tak dlatego że w dzieciństwie widział jak jego rodzice reagują w taki sam sposób jak on teraz.
Podsumowując, „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”
To, czego teraz nauczymy dziecko, później na pewno zaprocentuje,
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 21,34 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!