ikona pliku docx

Umiemy robić zakupy notatki

Scenariusz zajęć kl II


  100 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 100
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 20.21 kB.


KONSPEKT ZAJĘĆ DLA KLASY II SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Temat: „Umiemy robić zakupy”

Klasa II

Czas: 2 godz.

Cele operacyjne:

- dziecko potrafi ocenić postępowanie bohaterów opowiadania

- umie zachować się w sklepie i robić zakupy

- zna rodzaje sklepów i wie co można w nich kupić

- posługuje się jednostkami miary

- wykonuje przedmioty użytkowe z papieru

Metody:

słowna rozmowa

praktyczna zadania do wykonania

Formy:

indywidualna, grupowa

Pomoce dydaktyczne:

papierowe żetony, zeszyt ćwiczeń do j. polskiego, opowiadanie „Lista zakupów” z podręcznika do j. polskiego, waga, odważniki, zeszyt ćwiczeń do matematyki, koperty, sznurki, nożyczki.

Przebieg zajęć:

  1.  Gromadzenie słownictwa wokół tematu „Zakupy”.

Nauczyciel dzieli klasę na 4 grupy:

  1.  Rodzaje sklepów
  2.  Zakupy
  3.  Pracownicy sklepów
  4.  Wyposażenie sklepów

Każdy zespół zapisuje wyrazy kojarzące się z ich hasłem. Za poprawne wykonanie zadań grupy otrzymują papierowe żetony. Kolejnym zadaniem grup jest zastąpienie wyrazów o znaczeniu szczególnym wyrazami8 o znaczeniu ogólnym (nauczyciel rozdaje małe karteczki z różnymi wyrazami np.: marchewka, pietruszka, kalafior, cebula, papryka a zadaniem dzieci jest określenie tych słów jako warzywa). Następnie dzieci dobierają wyrazy bliskoznaczne, np. sprzedawca ekspedient, handlarz, sklepikarz

artykuł towar, produkt, wyrób

sklep dom handlowy, market

klient kupujący, nabywca

Później uczniowie układają zdania z nagromadzeniem zebranych wyrazów każda grupa układa zdanie, w którym będzie najwięcej zebranych wcześniej wyrazów.

Dzieci wykonują zadanie w zeszycie ćwiczeń rozpoznają i nazywają rodzaje sklepów.

  1.  Czytanie opowiadania „Lista zakupów”

Najpierw chętne dziecko czyta opowiadanie, następnie nauczyciel zadaje pytania grupie:

Dokąd mamusia wybiera się zawsze w sobotę?

Dlaczego tym razem mamusia nie zrobiła zakupów?

Do kogo mamusia zwróciła się o pomoc?

Co miały kupić dzieci?

Co kupiły?

  1.  Tworzenie i zapisywanie listy zakupów na podstawie wysłuchanego tekstu.

Dzieci wyszukują w tekście rzeczy, które kupiły dzieci oraz zapisywanie ich w zeszycie i sprawdzanie poprawności zapisu.

To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 20.21 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!