ikona pliku pdf

sprezynki notatki


ocena: 4.0, 0
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 885,58 kB.


PODSTAWY LINIOWEJ TEORII SPRĘŻYSTOŚCI

Przestrzenne zadanie brzegowe teorii sprężystości Metody rozwiązywania zadań brzegowych teorii sprężystości Rozwiązanie płaskiego zadania brzegowego teorii sprężystości w naprężeniach Rozwiązanie płaskiego osiowosymetrycznego zadania brzegowego teorii sprężystości w przemieszczeniach Naprężenia kontaktowe

• •

Przestrzenne zadanie brzegowe teorii sprężystości
Klasyczna, liniowa teoria sprężystości jest mechaniką ciała (ośrodka) odkształcalnego, opierająca się na następujących założeniach: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Ciało jest wypełnione w sposób ciągły materią zarówno przed, jak i po odkształceniu (kontinuum materialne). Ośrodek ciągły jest fizycznie jednorodny i izotropowy. Przemieszczenia i odkształcenia pojawiają się w chwili przyłożenia obciążeń wywołujących naprężenia. Istnieje naturalny beznapięciowy (beznaprężeniowy) stan ciała, do którego powraca ono zawsze po odciążeniu. Odkształcenia i przemieszczenia są bardzo małe. Ośrodek ciągły (materiał) zachowuje się zgodnie z prawem Hooke’a. Funkcje określające naprężenia, przemieszczenia i odkształcenia są ciągłe i różniczkowalne.
Przestrzenne zadanie brzegowej teorii sprężystości można sformułować w następujący sposób: Dane jest ciało liniowo sprężyste o dowolnym kształcie i wymiarach ( rys. 10.1 )
Rys. 10.1
Przyjmujemy, że pozostaje ono w spoczynku. Znany jest sposób podparcia ciała i jego własności sprężyste. Określone są siły powierzchniowe q i masowe X ( objętościowe Xρ ) działające na rozważane ciało. Poszukujemy natomiast wektorowego pola przemieszczeń oraz tensorowych pól stanu naprężenia i odkształcenia w tym ciele. Innymi słowy, trzeba znaleźć piętnaście funkcji współrzędnych punktu w ciele nieodkształconym.
Poszukiwane funkcje:
σij = ( xk )
(i, j , k = 1,2,3)
(i, k = 1,2,3)
( 10.1 ) ( 10.2 ) ( 10.3 )
ui ( x
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 885,58 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!