ikona pliku doc

socjologia referat życie na przemiał notatki

referat na podstawie fargmentu książki Baumana


  144 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 144
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 34.50 kB.


Referat Socjologia:
Korzystałam z ksiązki Baumana „Życie na przemiał” w której został opublikowany raport JOSEPH ROWN TREE FOUNDATION, z którego wynika, że:
*liczba młodych ludzi borykających się z depresją podwoiła się w ciągu ostatnich 20lat, ponieważ setki tysięcy osób poczuły, że możliwość osiągnięcia stale rosnącego poziomu edukacji i zamożnośći jest poza ich zasięgiem.
*W 1981 roku osoby które urodziły się w 1958roku wypełniły ankietę dotyczącą zdrowia psychicznego, 7% z nich ujawniło skłonności do depresji nie wymagającej leczenia szpitalnego. Zaś osoby urodzone w 1970 roku wypełniające ankietę w 1996roku, skłonności do depresji wyraziło już 14%.
Wzrost ten więc sugeruje, że wzrost ten związany był z dorastaniem młodszej grupy badanych w zwiększonym poczuciu zagrożenia bezrobociem.
Czym jest depresja? Depresja jest skrajnie przykrym, uciążliwym i obezwładniającym stanem psychicznym, ale nie są to jedyne objawy tej choroby nękającej nowe pokolenie urodzone w nowoczesnym świecie- choroby, która jak się wydaje nie dotknęła w takim stopniu ich bezpośrednich poprzedników. „Zwiększone poczucie zagrożenia bezrobociem” .
Tak zwane pokolenie X, młodzi ludzie ur.w latach 70tych w W. Brytanii i innych rozwiniętych krajach doświadcza bolączek nieznanych wcześniejszym pokoleniom. Bolączek i utrapień właściwych dla płynnej fazy nowoczesności. Jedną z diagnoz tych bolączek jest bezrobocie, a raczej marne szanse na znalezienie pracy dla absolwentów wchodzących po raz pierwszy na rynek.
Uznaje się zatrudnienie za klucz, do jednoczesnego rozwiązania kwestii: akceptowanej społecznie indywidualnej tożsamości, bezpiecznej pozycji społecznej, indywidualnego i społecznego przetrwania, porządku społecznego i jego systemowej reprodukcji.
SIEGFRED KRACAUER ujał trafnie, że świat toczy się pod dyktando idei spod znaku SOLLEN czyli powinno się które pragną stać si
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 34.50 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!