ikona pliku doc

rozwój zawodowy pielęgniarki notatki


ocena: 4.0, 2
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 28.00 kB.


26.05.2015
MOJA ŚCIEŻKA ROZWOJU ZAWODOWEGO


Moja przygoda z pielęgniarstwem zaczęła się w 1996 roku. Pracę zawodową rozpoczęłam w szpitalu w którym liczył się tytuł pielęgniarki ale kursy czy szkolenia były rzeczą niedostępną dla nowo wyszkolonych pielęgniarek. Osoby, które chciały poszerzać swoją wiedzę musiały robić to bez wiedzy przełożonych w czasie wolnym od pracy. W tamtych czasach rozwój pracownika był ograniczany. Postanowiłam coś zmienić. Na początku nie wiedziałam od czego zacząć chociaż wiedziałam czego chcę – doskonalić swoją wiedzę w tej dziedzinie. Zdecydowałam się na podjęcie wyzwania i złożyłam dokumenty na kurs kwalifikacyjny z dziedziny anestezjologii i intensywnej terapii. Udało mi się zrealizować swoje plany – skończyłam kurs kwalifikacyjny, co pozwoliło mi na uzyskanie awansu i ukształtowanie mojego miejsca w zespole. Swoją pracę wykorzystywałam nie tylko zarobkowo. Chciałam dalej odkrywać tajnik pracy pielęgniarki więc brałam czynny udział w różnych kursach dokształcających z Izb Pielęgniarskich, poczynając od kursu EKG, poprzez RKO do żywienia chorych oraz zasad podnoszenia i przemieszczania chorych. Ukończyłam także kurs dokształcający z przymusu bezpośredniego. Przysporzył mi to wielu osobistych i zawodowych osiągnięć oraz sukcesów w budowaniu relacji pielęgniarka – pacjent.
Teraz czasy się zmieniły i w szpitalu, w którym pracuję zaczęto kłaść duży nacisk na rozwój zawodowy pielęgniarek, nie tylko organizowane są szkolenia i kursy ale mile widziane jest samodoskonalenie. Dzięki temu ukończyłam licencjat, być może kiedyś zdobędę tytuł magistra obecnie jestem w trakcie specjalizacji anestezjologicznej .... Moje najbliższe plany .. no cóż zdać egzamin. Dalej... jak najlepiej służyć pacjentowi. Zachęcam do rozwoju pozostałe moje koleżanki, nie dlatego żeby się mądrzyć ale żeby czuć się bezpiecznie w trakcie dyżuru. W mojej pracy zawodowej staram się dalej pogłębiać, uaktualniać swoją wiedzę i umiejętności poprzez studiowanie czasopism i literatury związanej z pielęgniarstwem, a także poprzez udział zajęciach o charakterze edukacyjnym. Mogę liczyć na wsparcie przełożonych oraz koleżanek.
Kształcąc się zawodowo nabrałam większej pewności siebie, odkryłam swoje zdolności organizatorskie i przekonałam się, że mimo wielu trudności posiadam dużo zapału i energii do dalszego rozwoju zawodowego. Jestem zadowolona z tego, co osiągnęłam przez ten okres. W przyszłości zamierzam nadal podnosić swoje kwalifikacje i jakość swojej pracy tak, aby dobrze realizować zadania pielęgnacyjno – opiekuńcze w stosunku do pacjenta, a tym samym wpływać na podniesienie jakości szpitala, w którym pracuję. A jak będzie czas pokarze.


To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 28.00 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!