ikona pliku doc

Recenzja książki Beattie Melody „Koniec współuzależnienia” notatki

Recenzja książki „Koniec współuzależnienia”


  240 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 240
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 23.50 kB.


Recenzja książki Beattie Melody „Koniec współuzależnienia”
      Książka Beattie Melody ukazuje problematykę życia z osobami uzależnionymi a w szczególności pokazuje jak należy traktować własną osobę w przypadku, gdy jesteśmy w związku lub łączą nas jakieś relacje z osobą uzależnioną.
      Pierwszą rzeczą w tej książce, która zwróciła moją uwagę jest łatwość znalezienia wielu rozwiązań, które pomogą nam w skupieniu uwagi nie tylko i wyłącznie na potrzebach osoby uzależnionej, ale przede wszystkim naszej. Autorka w świetny sposób daje do zrozumienia co mają robić ludzie, aby uniknąć bólu, odzyskać kontrolę nad swoim życiem a w szczególności znów zacząć czuć się lepiej. Kolejnym plusem tej książki jest uświadomienie nam, że gdy utrzymujemy jakiekolwiek relacje z osobą uzależnioną skupiamy się tylko na tym czego ona potrzebuje i jak według nas powinna żyć. Bardzo często prowadzi to do tego, iż stajemy się nieszczęsnymi ofiarami w różnych związkach i relacjach. Dlatego też autorka bardzo często dosadnie daje do zrozumienia, że staliśmy się tacy na własne życzenie. Fakt ten stanowi duży plus tej książki, ponieważ jak powszechnie wiadomo dla wielu ludzi „szok” jest najlepszym sposobem na zrozumienie złego podejścia do wielu spraw.
      Ciężko jest mi znaleźć jakiekolwiek minusy tej książki, ponieważ w mojej opinii pełni ona wiele funkcji przydatnych każdemu z nas. Z jednej strony jest swoistym podręcznikiem dla osób, które nie potrafią zająć się własną osobą, podczas pozostawania w relacjach z osobą uzależnioną. Z drugiej strony książka ta może być poradnikiem, który uczy nas asertywności.
      Książka ta porusza wiele aspektów życia codziennego, dlatego też jest pozycją godną polecenia dla każdego a nie tylko dla osób współuzależnionych.
      Chciałabym aby pojawiło się coraz więcej tego typu książek, ponieważ to właśnie dzięki takim ludz
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 23.50 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!