ikona pliku doc

Reakcje dzieci na przewlekłą, postępującą chorobę prowadzącą do śmierc notatki

Reakcje dzieci na przewlekłą, postępującą chorobę prowadzącą do śmierci. Rozpoznanie somatycznych aspektów cierpienia


  390 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 390
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 93,00 kB.


„ Reakcje dzieci na przewlekłą, postępującą chorobę prowadzącą do śmierci. Rozpoznanie somatycznych aspektów cierpienia. ”
     

Opieka paliatywna (wg WHO) jest aktywną, wszechstronną i całościową opieką nad pacjentami chorującymi na nieuleczalne, postępujące choroby w końcowym okresie życia.
Opieka paliatywna jest specjalistycznym świadczeniem medycznym mającym na celu zapewnienie jak najwyższej jakości życia pacjentom z chorobami ograniczającymi życie i ich rodzinom. Jest opieką całościową, to znaczy nastawioną na spełnianie wszystkich ważnych dla człowieka potrzeb, jak i opieką dynamiczną, szybko reagującą na różne dolegliwości pojawiające się w przebiegu procesu chorobowego. Świadczenia zdrowotne w opiece paliatywnej świadczone są w zależności od potrzeb, przez wielodyscyplinarny zespół osób przygotowanych do opieki nad chorym umierającym. Podstawowe znaczenie ma kontrola bólu i innych objawów somatycznych, oraz problemów psychologicznych, socjalnych i duchowych chorego i jego najbliższych – zarówno w trakcie trwania choroby jak i w okresie osierocenia.
Opieka paliatywna nad dziećmi. Nie jest ona działem opieki paliatywnej nad dorosłymi, ale częścią pediatrii. Skupia się na służeniu najlepszym interesom dziecka, ochronie dziecka przed uporczywą terapią i działaniami jatrogennymi. Kładzie duży nacisk na szacunek dla życia, godność (np. nie przedłużanie życia dziecka kosztem dodatkowych cierpień) i autonomii dziecka. Dąży do zminimalizowania problemów nie tylko ściśle medycznych ale i także psychoemocjonalnych (np. akceptacji nieuniknionej śmierci jako naturalnego zakończenia nieuleczalnej choroby). Bardzo ważna w pediatrii jest dobra relacja i współpraca z rodzicami dziecka, która ma duży wpływ na skuteczność pomocy dla cierpiącego dziecka.
Opieka paliatywna stawia niewątpliwie ważne, ale i trudne zadania wymagające dobrego przygotowania fach
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 93,00 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!