ikona pliku doc

Projekt, Niedostosowanie społ dzieci i młodzieży notatki

Projekt stworzony dla uczniów Gimnazjum.


ocena: 4.0, 6
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 31.00 kB.


NIEDOSTOSOWANIE SPOŁECZNE DZIECI I MŁODZIEŻY.
PROJEKT pt. „SURVIVAL”
     
Celem mojego projektu jest zorganizowanie obozu survivalowego dla młodzieży gimnazjalnej (z Gimnazjum nr 2 w Bytowie), czyli w wieku 13 – 15 lat.
      Wiek gimnazjalny jest to najbardziej intensywny i najtrudniejszy etap w życiu każdego młodego człowieka. Zmiana szkoły, kolegów, dokonanie wyboru następnej ścieżki edukacyjnej, a przede wszystkim dojrzewanie mają tu ogromne znaczenie. W tym wieku zaczyna się już (niestety) także sięganie po używki oraz coraz częściej młodzież myśli
o seksie.
      Dlatego też moim celem i celem mojego projektu jest zebranie uczniów sprawiających największe problemy szkolno – wychowawcze i zorganizowanie im weekendowego obozu przetrwania. Na tym obozie chcę dać im okazję do wyładowania swoich emocji w sposób akceptowalny społecznie oraz do bliższego zapoznania się z pięknem otaczającej nas przyrody. Chcę także pokazać im, ile satysfakcji daje człowiekowi wysiłek fizyczny oraz sport. Pragnę, by młodzież poznała inne sposoby spędzania wolnego czasu, dające nie tylko przyjemność ale i pożytek.
      Pierwszym etapem projektu jest rozmowa z wychowawcami i rodzicami uczniów na temat obozu. Zapoznanie ich z ogólnymi zasadami panującymi na obozie oraz zebranie pisemnych pozwoleń na uczestnictwo dzieci w survivalu. Dalej następuje zebranie uczestników wśród uczniów. Maksymalna liczba uczestników wynosi 20. Opiekunowie to dwoje nauczycieli, dwoje rodziców oraz ja, czyli organizator. W ten sposób na jednego opiekuna wypada tylko czterech wychowanków.
      Drugi etap to zebranie pieniędzy. Koszt to około 250 zł na osobę. Opiekunowie płacą połowę tej kwoty z tego powodu, że nie biorą udziału we wszystkich zajęciach.
      Trzecim etapem jest wyjazd na miejsce survivalu, czyli do Centrum Wypoczynkowego Wieżyca w Szymbarku. Wyjazd planowany jest w piątek 14 czerwca
o godz. 18:00, natomiast powrót w niedzielę
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 31.00 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!