ikona pliku odt

program edukacyjny Anoreksja notatki

Program edukacyjny anoreksja psychiatria


  1391 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 1391
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 19,84 kB.


PROGRAM EDUKACYJNY

PROFILAKTYKA I WCZESNE
ROZPOZNANIE OBJAWÓW
ANOREKSJI WŚRÓD
MŁODZIEŻY

Magdalena Kwiatkowska
1.TEMAT :PROFILAKTYKA I WCZESNE ROZPOZNANIE
ZABURZEŃ ODŻYWIANIA WŚRÓD
MŁODZIEŻY -ANOREKSJI
2.UZASADNIENIE REALIZACJI PROGRAMU
Anoreksja to choroba, która dotyka obecnie coraz większą liczbę dzieci i młodzieży
Anoreksja jest chorobą psychiczną.Jej podłoże znajduje się w rodzinie, środowisku chorego - w pracy, szkole - i w nieprawidłowych relacjach interpersonalnych.
Chora osoba popada w zaburzenia w odżywianiu na skutek zetknięcia się z patologiami rodzinnymi, toksycznymi rodzicami, czy brakiem akceptacji środowiska. Lata prac nad rozgryzieniem fenomenu anoreksji, doprowadzają do wniosku, że brak akceptacji swojego ciała rodzi się z chęci zamanifestowania niepokoju, bądź niezadowolenia ze swojego dotychczasowego życia. Dziewczęta częściej niż chłopcy zapadają na anoreksję. Osobą podatną na zachorowanie jest najczęściej córka perfekcjonistów, matki przedkładającej zdanie środowiska nad potrzebami miłości u dziecka, jednocześnie dziewczyna w swoim środowisku uchodzi za ideał, bądź wręcz przeciwnie, jest niezauważana i pomijana w grupie.

Objawy
Chory najczęściej nagle wpada na pomysł odchudzania się, zaczyna popadać w pewien obłęd na tym punkcie.Przede wszystkim ie pozwala komentować swojej wagi, tego co, jak i kiedy je oraz zaczyna ukrywać fakt niejedzenia. Potęguje się to w miarę pogarszania się stanu chorego. Racje żywnościowe z czasem stają się minimalne,wystarczające na przeżycie .Osoba chora zaczyna unikać kontaktu z innymi ludźmi. Również nie ma siły na wykonywanie codziennych prostych czynności. W chor
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 19,84 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!