ikona pliku doc

Proces pielęgnowania w pediatrii notatki

Szczegółowy proces pielęgnowania w pediatrii dziecka w przebiegu ostrej biegunki


  5328 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 5328
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 69,00 kB.


Proces pielęgnowania
w pediatrii

OPIS PRZYPADKU
Chłopiec X.X. urodzony dnia ………… (skończone 5 miesięcy), przyjęty na oddział dnia ………..... roku z rozpoznaniem krwistej biegunki, niedokrwistości oraz nieżytu nosa. Przy przyjęciu temperatura ciała wynosiła 37,6˚C. Na oddziale przebywa razem mamą, na sali nr.2. Poza znaczną bladością powłok skórnych nie sprawia wrażenia chorego, ponieważ chłopiec jest bardzo pogodny oraz spokojny. Czynności pielęgnacyjne przy dziecku wykonuje mama.
      Jest to dziecko z drugiej ciąży, urodzone w 38 tygodniu ciąży. Ciąża przebiegała
w sposób prawidłowy, a poród odbył się poprzez wykonanie cięcia cesarskiego. Stan dziecka po urodzeniu był bardzo dobry, chłopiec otrzymał 10 punktów w skali Apgar, masa urodzeniowa wynosiła 3,340 kg, długość ciała 52 cm, a obwód główki oraz klatki piersiowej 35 cm. W czasie ciąży matka dziecka była chora na grypę i przyjmowała antybiotyk (nie pamięta nazwy).
Stan ogólny:
● Układ krążenia: Ciśnienie tętnicze krwi skurczowe wynosi 120 mmHg, tętno dobrze wyczuwalne, zgodne z akcją serca (120 uderzeń/min). Powłoki skórne są blade, brak obrzęków.
● Układ oddechowy: Oddech bez zapachu, z cichym charczeniem o częstości 40 oddechów/ min. U chłopca występuje suchy kaszel bez odkrztuszania wydzieliny. Z nosa wydobywa się wodnista, przezroczysta wydzielina (nieżyt nosa). Temperatura ciała 36,8˚C.
● Układ pokarmowy: Dziecko karmione jest w sposób naturalny (piersią), przystawiane do piersi na żądanie. Chłopiec je regularnie z apetytem, w ciągu dnia ok. 6 razy/ dobę. Odkąd wystąpiła biegunka często budzi się w nocy do karmienia. Dodatkowo jest dopajany herbatą. Witamina D3 jest podawana codziennie, a ponadto stosowana jest suplementacja żelazowa z powodu problemów z jego przyswajaniem przez organizm dziecka. Chłopiec przybiera na wadze w sposób prawidłowy, masa ciała wynosi 7,800kg. Od tyg
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 69,00 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!