
Proces pielęgnowania pacjenta na oddziale chirurgii notatki
Dokument zawiera opis przypadku i trzy wybrane oraz opisane problemy pielęgnacyjne pacjenta przebywającego na oddziale chirurgii.
6636 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 6636
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 36,50 kB.
H.W. wiek 45 lat.
Powód przyjęcia do szpitala: silne bóle brzucha, wymioty, brak apetytu, tachykardia 122 uderzeń/min.
Rozpoznanie lekarskie: chora przebywa czternastą dobę w szpitalu, z czego siódmą dobą po operacji resekcji jelita cienkiego i zespolenia, oraz wycięcia wyrostka robaczkowego.
Historia choroby: pacjentka wcześniej nie chorowała, nie była hospitalizowana.
Sytuacja społeczna: mężatka z dwójką dzieci w wieku szkolnym, aktywna zawodowo.
Opis przypadku: pacjenta przebywa czternastą dobę w szpitalu, z czego siódmą dobę po operacji. Pacjentka samodzielna, nie wymagająca pomocy personelu. Żywiona pozajelitowo. W siódmej dobie po operacji powróciła perystaltyka jelit. Orientacja co do stanu zdrowia pełna, kontakt słowny zachowany, pełna orientacja co do miejsca, czasu i własnej osoby. Oddech 16 razy na min., ciśnienie tętnicze krwi podwyższone 140/90mmHg, tętno 68 uderzeń na minutę, masa ciała 60 kg. Leki przyjmowane według zleceń lekarza.
Diagnoza pielęgniarska: pacjentka zagrożona wystąpieniem żylnej choroby zakrzepowo zatorowej oraz powikłań pooperacyjnych. Chora ma deficyt wiedzy na temat diety kleikowej, która ma zostać wprowadzona w ósmej dobie po operacji. Podwyższone ciśnienie tętnicze krwi do wartości 140/90 mmHg spowodowało wystąpienie bólów głowy. Pacjentka akceptuje swój obecny stan. Chętna do współpracy w celu szybkiego powrotu do zdrowia.
3 wybrane problemy pielęgnacyjne:
ProblemCelDziałania zaplanowaneDziałania zrealizowaneOcenaRyzyko wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo zatorowejZapobiegnięcie wystąpieniu żylnej choroby zakrzepowo zatorowejZwiększenie aktywności fizycznej. Podanie heparyny drobnocząsteczkowej lub doustnych antykoagulantów. Przejście na dietę lekkostrawną. Edukacja pacjentki z zakresu profilaktyki żylnej choroby zakrzepowo zatorowejPacjentka stosuje się do zalece
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 36,50 kB. Pobierz całą treść w pliku.
Komentarze (0)