ikona pliku doc

proces pielęgnacyjny pediatria dziecko z zapaleniem płuc notatki

kompleksowy opis działań pielęgnacyjnych wykonywanych przez pielęgniarkę u dziecka z rozpoznanym zapaleniem płuc przyjętego do oddziału pediatrii


  101 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 101
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 103,00 kB.


Bieżąca ocena stanu zdrowia dziecka:
17.03.2014
Dziecko gorączkuje , temperatura wyniosła o 7 rano 38,2’C, u dziecka od tygodnia występuje kaszel wilgotny z odksztuszaniem lekko zażółconej wydzieliny oraz katar, obecna waga dziecka wynosi 10, 850 kg, dziecko jest karmione piersią oraz bebikiem 2x200 ml, dziecko jest stale nawadniane do ustnie oraz dziecko otrzymało we wlewie kroplowym 2:1 ( glukoza 0,5% oraz NaCl 0,9%) 250ml. Apetyt dziecka jest obniżony. Chłopiec jest ospały oraz rozdrażniony . Rozwój fizyczny oraz umysłowy dziecka jest prawidłowy. Pod koniec dyżury ciepłota ciała dziecka spadla do 36,9’C. stan dziecka poprawił się. U dziecka nie doszło do zakażenia, nie wystąpiły pleśniawki w jamie ustnej.
18.03.2014
Gorączka u dziecka nie wystąpiła temperatura wyniosła 36,7’C. Dziecko jest stale nawadniane niewielkimi ilościami płynów w częstej podaży. Częstość kaszlu u dziecka zmniejszyła się , kaszel przebiega łagodniej dziecko odksztusza w prawidłowy sposób wydzielinę, wydzielina jest lekko zażółcona, apetyt w niewielki sposób poprawił się , dziecko chętniej je, waga dziecka nie uległa zmianie, chłopiec jest ospały i rozdrażniony, stan dziecka poprawił się. U dziecka nie doszło do zakażenia, nie wystąpiły pleśniawki w jamie ustnej.
19.03.2014
Gorączka nie wystąpiła temperatura wyniosła 36,8’C. Dziecko jest nawadniane. Częstość kaszlu spadła u dziecka , wydzielina z drzewa oskrzelowego przybrała przeźroczystą barwę, apetyt u dziecka wrócił do normy, waga dziecka wynosi 10,650 kg. Waga spadła o 200 g. rozdrażnienie u dziecka zanikło, dziecko dalej jest ospałe. U dziecka nie doszło do zakażenia, nie wystąpiły pleśniawki w jamie ustnej. Dziecko zostało wypisane ze szpitala.


Diagnoza
Cel
Planowanie
Realizacja
Ocena podjętych działań, wnioski do dalszej opieki
17.03.2014
1 Ryzyko odwodnienia spowodowane gorączką 38,2’C


To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 103,00 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!