ikona pliku docx

problemy ekologii notatki

problemy ekologii


  60 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 60
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 14.55 kB.


„Problemy ekologii”

Recenzja artykułu Usuwanie CO2 przez zatłaczanie przed ziemię (Aura 3/2010) autorstwa Edwarda Garści.

Artykuł mówi o problemie dwutlenku węgla, jego szkodliwości, oraz sposobie obniżenia jego emisji. Na początku tekstu autor mówi jakie wiadomości przedstawiał swoim studentom na temat tego związku chemicznego. Ten tlenek węgla powszechnie nazywany jest czadem, ponieważ w połączeniu z hemoglobiną (czerwonymi krwinkami) krwi jest trujący. Powstaje on poprzez niepełne spalanie, niepełnego z powodu niedostatecznej ilości powietrza. Autor tekstu tłumaczy iż ów dwutlenek węgla nie jest groźny, jest to naturalny produkt spalania węgla. Mówi że jesteśmy bezradni na ograniczenie jego emisji, zwłaszcza iż sami domagamy się coraz większej ilości energii.

W artykule pojawia się wątek naukowy. Twórca artykułu wyjaśnia iż ten dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza. Uświadamia również że z tym związkiem mogą wystąpić pewnego rodzaju wypadki. Przytacza historię uduszenia się psa, który znalazł się w jaskini która w dolnej części byłam wypełniona dwutlenkiem węgla, właściciel psa wyszedł bez szwanku z tej przykrej sytuacji. Oraz zjawisko erupcji dwutlenku węgla które spowodowało śmiertelność ok. 1700 ofiar.

Jednak od dłuższych lat zmieniły się poglądy na szkodliwość dwutlenku węgla, nie mając na myśli tylko tego co „wychodzi” z ziemi ale również tego co powstaje w wyniku spalania substancji tj. węgiel, ropa, gaz co ostatecznie „wrzucamy” w atmosferę.

To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 14.55 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!