ikona pliku doc

pedagog to człowiek... notatki

Człowiekiem ?gorącego serca?, rozumiem przez to, że jest człowiekiem o wielkich wartościach moralnych, wielkodusznym, pomocny, odważnym, śmiałym, bezinteresownym, szczerym, gotowy do poświęceń wobec swoich podopiecznych, oddający się swojej pracy z całym zapałem i żarliwością, z poczuciem satysfakcji i zadowolenia z wykonywanej pracy, pasjonata. - Człowiekiem ?niezależnego umysłu?, charakteryzujący się otwartym i chłonnym umysłem, zdolny jest do angażowania całej osobowości w twórczym rozwiązywaniu problemów, tolerancyjnym podejściem do ludzi, samodzielnym rozwiązywaniem zagadnień praktycznych i modyfikowaniu własnych sposobów działania, pracujący zawsze nad swoim rozwojem i ciągle wzbogacający swój warsztat, autentyczny w swoich działaniach. - Człowiekiem ?niezłomnego charakteru?, posiadający silną wolę, samodzielny i zdecydowany w działaniu, nieulegający przeciwnością i poniesionym porażkom, nieugięty, nieustępliwy, walczący do końca o ludzką godność i samego człowieka.


  173 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 173
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 79.50 kB.


DOLNOŚLĄSKA SZKOŁA WYŻSZA
Praca zaliczeniowa
Praca z dzieckiem niedostosowanym i jego rodziną

„Człowiek „gorącego serca”, „niezależnego umysłu”, czy „niezłomnego charakteru”, – kim jest pedagog resocjalizacyjny”


Justyna Kasprolewicz
Resocjalizacja gr. V
Kim jest pedagog resocjalizacyjny?:
- Człowiekiem „gorącego serca”, rozumiem przez to, że jest człowiekiem o wielkich wartościach moralnych, wielkodusznym, pomocny, odważnym, śmiałym, bezinteresownym, szczerym, gotowy do poświęceń wobec swoich podopiecznych, oddający się swojej pracy z całym zapałem i żarliwością, z poczuciem satysfakcji i zadowolenia z wykonywanej pracy, pasjonata.
- Człowiekiem „niezależnego umysłu”, charakteryzujący się otwartym i chłonnym umysłem, zdolny jest do angażowania całej osobowości w twórczym rozwiązywaniu problemów, tolerancyjnym podejściem do ludzi, samodzielnym rozwiązywaniem zagadnień praktycznych i modyfikowaniu własnych sposobów działania, pracujący zawsze nad swoim rozwojem i ciągle wzbogacający swój warsztat, autentyczny w swoich działaniach.
- Człowiekiem „niezłomnego charakteru”, posiadający silną wolę, samodzielny i zdecydowany w działaniu, nieulegający przeciwnością i poniesionym porażkom, nieugięty, nieustępliwy, walczący do końca o ludzką godność i samego człowieka.
Natomiast pedagog jest to osoba specjalnie przygotowana do kierowania procesami wychowawczymi i opiekuńczymi w szkole i w działalności pozaszkolnej. Nas najbardziej interesuje pedagog resocjalizacyjny zajmujący się działalnością wychowawczą ludzi źle przystosowanych do życia w społeczeństwie.
Chcąc odpowiedzieć na tezę pracy, którą wybrałam, przedstawię najpierw, czym zajmuje się pedagogika resocjalizacyjna.
      „Pedagogika resocjalizacyjna jest refleksją nad teorią i praktyką,
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 79.50 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!