ikona pliku docx

osoby upośledzone umysłowo notatki

Osoby upośledzone umysłowo.


ocena: 4.0, 5
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 15.08 kB.


Osoby upośledzone umysłowo :

Początkowo traktowano osoby pośledzone umysłowo jako opętane przez złego ducha. Torturowano je chcąc pomóc (wypędzić ducha)

Ok. połowy XIX wieku zaczęto dopiero dostrzegać że upośledzenie to choroba. Filip Pinel zdecydował się na zmianę leczenia osób upośledzonych, nie zgadzał się na brutalne traktowanie. Filip Pinel uważany jest za twórcę podstaw współczesnej psychiatrii. Był osobą która „odkuła upośledzonych z łańcuchów”

Kolejną osobą która zapisała się w historii to uczeń Jean Esquirol jako pierwszy dokonał odróżnienia osoby chorej psychicznie od upośledzonej umysłowo. „Osoba upośledzona umysłowo to biedak od urodzenia natomiast chory psychicznie to ten który stracił swoje bogactwo”

Kolejna osoba Jean Itard podjął się kształcenia osoby upośledzonej umysłowo. Kształcenie chłopca znalezionego w lasach Francuskich. (Viktor) po kilkunastu miesiącach pracy nauczył go poruszać się w pionowej postawie, picia z kubka, jedzenia z talerza, wymawiania kilka prostych wyrazów, śmiać się i płakać ludzkimi łzami.

Itard oczekiwał dużo więcej, jednak to przedsięwzięcie wykazało jednak że każdą osobę upośledzoną da się kształcić.

To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 15.08 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!