ikona pliku doc

Opis osobowośći histerycznej notatki


  90 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 90
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 105.50 kB.


„ OSOBOWOŚĆ HISTERYCZNA”.

Histeria:Dawno, dawno temu kobiety cierpiące na rozmaite problemy psychiczne (łącznie z omdleniami i nerwowością) były diagnozowane jako ofiary histerii. Ojciec medycyny, Hipokrates, uważał, że główną przyczyną histerii jest ... wędrująca macica. Kolejny wielki epoki Plato wyjaśniał ten fenomen jak efekt zbyt długiego nie zachodzenia w ciążę. Macica była wtedy zła i niezadowolona, i zaczynała wędrować po całym ciele, uciskając nawet drogi oddechowe, i doprowadzając kobiety do stanu histerii. Konsekwentnie jako leczenie histerii zalecano różne metody uspokajania macicy – włączając wąchanie różnych specyfików, które miały za zadanie odstraszyć macicę od zbliżania się do dróg oddechowych. Jako najskuteczniejszą terapię zalecano małżeństwo i wydawanie na świat potomstwa, jako, że przy porodzie macica jakoś zawsze umiała znaleźć drogę na właściwe miejsce.
Pojęcia histerii jako odrębnej jednostki chorobowej używano aż do XIX wieku, kiedy to zaczęto wyodrębniać schorzenia psychiatryczne takie jak depresja, czy zaburzenia lękowe.”
Histeria to dawne określenie zaburzeń, które obecnie można zaliczyć do dysocjacji, konwersji, ale głównie różnego rodzaju zaburzeń nerwicowych. Cechuje ją nadmierna ekstrawersja, emocjonalność, płaczliwość, demonstracyjność zachowań, które są powodowane nieuzasadnionym lękiem o funkcjonowanie danej części własnego ciała.
Histeria jest chorobą bardzo indywidualną i trudno jest znaleźć granicę, od której zachowania danej osoby zaliczają się do choroby i powinny być leczone. Decyzję o leczeniu najczęściej podejmuje pacjent wraz ze swoimi najbliższymi. Lekarz musi przede wszystkim odróżnić, czy objawy są prawdziwymi objawami nerwicy histerycznej czy po prostu osoba „pozwala” sobie na takie zachowania, bo są one dla niej wygodne. Ogromn
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 105.50 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!