ikona pliku docx

Opis działania leków notatki

Opis działania leków


  1143 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 1143
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 14,75 kB.


AMINOPHYLLINUM sposób działania: aminofilina działa rozkurczająco, szczególnie na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych i oskrzeli, rozluźnia również drogi żółciowe i moczowe. Podana dożylnie powoduje rozkurcz naczyń krwionośnych, co z kolei obniża ciśnienie krwi. Działa lekko moczopędnie, przeciwobrzękowo. Zastosowanie: zastrzyki stosuje się w ostrym stanie nagromadzenia wody w płucach, ostrych atakach astmy, w stanie bezdechu u noworodków. Aminofilina znajduje zastosowanie w chorobie wieńcowej i w zaburzeniach krążenia.

JUVIT (krople), preparat witaminy C. Zastosowanie: leczniczo w niedoborze witaminy C u dzieci oraz profilaktycznie u niemowląt karmionych sztucznie

AUGMENTIN sposób działania: amoxycylina jest antybiotykiem o szerokim spektrum działania, tzn. działa wobec wielu szczepów bakteryjnych. Uniemożliwia bakteriom budowanie ścian komórkowych, co powoduje ich rozpad. Niektóre bakterie wytwarzają jednek pewne enzymy zwane beta laktazami, które to enzymy unieczynniają antybiotyk. Kwas klawulanowy wchodzący w skład leku blokuje wspomniane enzymy i bakterie nie mogą obronić się przed lekiem. Zastosowanie: zakażenia górnych dróg oddechowych (zwłaszcza zapalenie ucha środkowego, zatok obocznych nosa, nawrotowe zapalenie migdałków podniebiennych), zakażenia dolnych dróg oddechowych (zwłaszcza zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, płatowe i odoskrzelowe zapalenie płuc), zakażenie układu moczowo-płciowego (zwłaszcza zapalenie pęcherza i cewki moczowej, odmiedniczkowe  zapalenie nerek, zakażenia narządów płciowych u kobiet), zakażenia skóry i tkanek miękkich, zakażenia w stomatologii (ropień około zębowy), zakażenia położnicze (m. In. Poronienie septyczne, posocznica połogowa), zakażenia w obrębie jamy brzusznej.

FORTUM sposób działania: antybiotyk należący do grupy cefalosporyn. Działanie polega na uniemożliwianiu bakteriom syntezy ściany komórkowej w wyniku czego bakterie giną. Lek jest skuteczny w zwalczaniu wielu szczepów bakteryjnych.  Zastosowanie:  zwalczanie zagrażających życiu zakażeń bakteryjnych, jak: posocznica, zapalenie opon mózgowych, skomplikowane infekcje dróg moczowych oraz płuc, wywołanych bakteriami wrażliwymi na Fortum. Leczenie odbywa się wyłącznie w szpitalu.

ATARAX sposób działania: hamuje pewne funkcje mózgu oraz blokuje substancję własną ustroju histaminę, która uaktywnia się m. In. W stanach uczuleniowych. Dzięki tym działaniom preparat znosi uczucie napięcia, niepokoju, strachu, zaburzenia równowagi umysłowej a także łagodzi świąd w pokrzywce skórnej. Preparat przynosi ulgę w świądzie po 1 godzinie od momentu zastosowania, a efekt działanie leku utrzymuje się przed 24 godziny. W stanach niepokoju i napięcia ulga następuje po 15 minutach od momentu zażycia leku, a działanie to utrzymuje się przez 12 godzin. Zastosowanie: niepokój, stany napięcia, nadpobudliwość u dzieci, stany lękowe u pacjentów starszych, świąd skóry z pokrzywką, pokrzywka na tle nerwowym, dolegliwości w okresie pokwitania.

To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 14,75 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!