ikona pliku doc

opis bio-psych-spo pacjenta notatki

opis stanu bio-psycho-spo pacjenta


  135 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 135
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 24.00 kB.


Ocena bio-psycho-społeczna pacjenta
Imię i Nazwisko Pacjenta: Z.Z.
Pacjentka pogodna, życzliwa. Stan świadomości w pełni utrzymany, jednak rozpoznana jest u pacjentki Epilepsja, która objawia się chwilowymi utratami świadomości. Mowa logiczna, prawidłowa. Sen nieprawidłowy- pacjentka często przebudza się w nocy, co może być efektem podenerwowania przedłużającą się hospitalizacją. Pacjentka od 5 lat choruje na serce (choroba niedokrwienna). Tętno prawidłowe: 68/min. Ciśnienie 125/65. Sinica nie występuje. U pacjentki występują obrzęki kończyn dolnych nasilające się wieczorem, co jest wynikiem choroby serca. Pacjentka dobrze toleruje wysiłek, nie skarży się na bóle w okolicy serca. Kończyny prawidłowo ocieplone. U pacjentki występuje produktywny kaszel. Jego częstotliwość i nasilenie zwiększa się w porach rannych i wieczornych jak również podczas wysiłku.
W drzewie oskrzelowym znajduje się zalegająca, lepka wydzielina. U pacjentki występują trudności z jej odkrztuszaniem. Wydzielina jest gęsta o białawym zabarwieniu. U chorej nie występują dolegliwości bólowe związane z chorobami układu oddechowego. Pacjentka waży 61 kg przy 164 cm wzrostu. BMI-23 i jest ono prawidłowe. Chora prawidłowo się odżywia. Aktualnie podlega diecie modyfikowanej. Natomiast w domu pacjentki zjada się 4 posiłki dziennie. Je potrawy gotowane. Z mięsa preferuje drób. Unika potraw solonych, tłustych, słodyczy. Wypija około 1,5 litra płynów dziennie. W jamie ustnej nie występują żadne patologiczne zmiany. Pacjentka posiada uzębienie częściowe; dolne zęby ma własne.
Połykanie nie sprawia jej żadnej trudności. Nudności, wymioty itp. nie występują. Przewód pokarmowy drożny- stolec prawidłowy. Mocz pacjentka oddaje często zarówno w dzień jak i w nocy, co jest efektem zastosowania farmakoterapii. Jakość moczu prawidłowa, kolor słomkowy. Podczas oddawania moczu pacjentka nie czuje bólu ani pieczenia. Pa
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 24.00 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!