ikona pliku doc

Moje życie ,moja praca i mój los w perspektywie przeczytanego eseju Pr notatki

przedstawienie na podstawie wybranego eseju Leszka Kołakowskiego z ksiażki pt Mini wykłady o maksi sprawach własnego opracowania na temat pewnych zagadnień filozofii


ocena: 4.0, 10
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 49.00 kB.


Bogdan Krok
Wydział Pedagogiki
Rok akademicki 2012/13
Semestr I

Praca semestralna z Filozofii . Wykładowca dr Magdalena Cybulska
Temat:
„Moje życie ,moja praca i mój los w perspektywie przeczytanego eseju Profesora Leszka Kołakowskiego „O władzy” z książki pt. "Mini wykłady o maxi sprawach „
Przyznam się na samym początku pracy, że moje dotychczasowe podejście do filozofii było wypadkową obiegowych opinii na temat tej dziedziny nauki. Słowa wykładowcy o tym, że można ją polubić a nawet zasmakować w niej potraktowałem jako swoisty zabieg marketingowy wg przysłowia ,że „Każda Pliszka swój ogonek chwali”. Co prawda nie skłaniałem się ku twierdzeniu, że „uprawiają ją tylko szaleńcy”
Z wykładu dr Cybulskiej ale uważałem ją jak większość ludzi za „skomplikowaną, trudną, zawikłaną i niedostępną dla zwykłego człowieka.”
Z wykładu dr Cybulskiej Moje nastawienie do filozofii odpowiadało więc częściowo opisowi Carla Jaspersa z „Wprowadzenia do filozofii”.
Byłem przekonany ,że stąpam twardo po ziemi i nic nie jest w stanie spowodować, że „ mój swojski, potoczny świat straci kiedykolwiek swoją oczywistość i stanie się problemem”.
Z wykładu dr Cybulskiej
Tak jednak stało się w moim przypadku bo oto z dnia na dzień znalazłem się w „sytuacji granicznej”. Po 32 latach pracy na kierowniczym stanowisku w upowszechnianiu kultury w małym miasteczku na południu Polski – straciłem pracę i przechodzę etap poszukiwania nowego miejsca pracy.
Zacząłem sobie właśnie od niespełna dwóch miesięcy zadawać pytania jakby wprost wyjęte z wykładu Pani dr Cybulskiej: „jaki jest sens i cel mojego życia, czym jest wolność, co to jest sprawiedliwość i czy dobrze postępuję?. ”
Z wykładu dr CybulskiejAby uniknąć depresji staram się poszukiwać odpowiedzi na te pytania . Czując się
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 49.00 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!