ikona pliku rtf

leki patologia noworodka notatki

Leki najczęściej stosowane na oddziale patologii noworodka opis


ocena: 4.0, 4
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 14.81 kB.


Leki z Patologii Noworodka
ERKA:
Metronidazol- wykazuje działanie pierwotniakobójcze i bakteriobójcze wobec drobnoustrojów beztlenowych
Polfilin- lek do stosowania dożylnego. jest przeznaczony do stosowania u osób cierpiących z powodu występujących u nich zaburzeń obwodowego krążenia tętniczego i tętniczo-żylnego (wywołanych miażdżycą, cukrzycą lub stanami zapalnymi), niedokrwień kończyn dolnych, angiopatii cukrzycowych, problemów z krążeniem w obrębie gałki ocznej oraz nieprawidłowym ukrwieniem mózgu.
Krem Emla- znieczulanie zewnętrzne w związku z powierzchonymi zabiegami chirurgicznymi , zakladaniem kaniul w przygotowaniach do hemodializy, w zeskrobywaniu brodawek, przed punkcją szpiku kostnego lub lędźwiową.
Naloxonum- stosuje się go w zatruciu opioidami, wyprowadzaniu ze znieczulenia wywoływanego opioidami (po przeprowadzeniu znieczulenia ogólnego z użyciem narkotycznych leków przeciwbólowych), znoszeniu depresji ośrodka oddechowego noworodków, spowodowanej podaniem rodzącej narkotycznych leków przeciwbólowych podczas porodu oraz różnicowym rozpoznawaniu zatrucia opioidami.
Midazolam- do stosowania dożylnego i doustnego. Lek psychotropowy z rodziny benzodiazepin.Dominuje efekt nasenny, amnestyczny, działa również rozluźniająco na mięśnie, przeciwdrgawkowo i anksjolitycznie. Podawany doustnie jako lek nasenny oraz premedykacja przed zabiegami chirurgicznymi. W anestezjologii stosowany dożylnie jako składnik znieczulenia złożonego, TIVA lub jako lek w sedacji na oddziałach intensywnej terapii.
Thiopental- Jest stosowany dożylnie w celu narkozy.
Amiokordin- jest preparatem wykorzystywanym w przypadku poważnych zaburzeń rytmu serca, szczególnie nadkomorowego zaburzenia rytmu serca z szybką czynnością komór, częstoskurczu mającego związek z zespołem Wolffa-Parkinsona-White'a oraz symptomatycznych zaburzeń rytmu komorowego.
Furosemid- moczopędnie. Gromadzenie się wody w organiźmie
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 14.81 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!