
konspekt zajęc na metodykę przedszkolną notatki
przykładowe zajęcia do przeprowadzenia na grupie przedszkolnej
1070 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 1070
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 53,07 kB.
Konspekt zajęć
Prowadzący zajęcia: Patrycja Dziwiszek
Grupa wiekowa: 3-latki
Data:6.06.2008
Hasło programowe: Wiosna: kształtowanie pojęć ?duży?; ?mały?; ?para? oraz utrwalanie
liczebników ?pierwszy?; ?drugi?
Temat: ?Motyle na łące?- rozmowa kierowana, praca z opowiadaniem na podstawie
opowiadania i jego inscenizacji.
Cele:
Poznawcze: poznanie pojęć ?duży?; ?mały? oraz pojęcia para
Kształcące: kształtowanie umiejętności wypowiadania się na temat opowiadania.
ćwiczenie posługiwania się liczebnikami porządkowymi ?pierwszy?;
?drugi?
Wychowawcze: zachęcanie do aktywnego słuchania opowiadanego tekstu.
Metody:
Podająca: opowiadanie
Poszukująca: rozmowa, obserwacja, samodzielne doświadczenia
Ekspresyjna: żywego słowa, swobodnej ekspresji
Praktyczna: zadania zamknięte, ćwiczenia
Formy pracy:
Zbiorowa
Indywidualna
Zespołowa
Środki dydaktyczne:
Kwiaty z papieru, duży motyl wielobarwny, mniejszy motyl jednolicie żółty
Drobne przedmioty, które można dobrać w pary (np. filiżanka - spodek, widelczyk - łyżeczka, wazonik ?kwiatek, miś ?lalka, czapka ? szalik) po jednym dla każdego dziecka.
Znaczki z motylami małymi i dużymi, umieszczone na tasiemkach tak, aby można je było powiesić na szyi
Obrazki przedstawiające dużego i małego motyla do pokolorowania
Przebieg zajęć:
Aktywność dzieci i nauczycieli
Uzasadnienie poczynań nauczyciela
Wprowadzenie do zajęć ?opowiadanie.
nauczycielka przypina do tablicy obrazki przedstawiające różne kwiaty. Następnie opowiada dzieciom historię o dwóch motylach. Obrazując opowiadanie przygotowanymi wcześniej papierowymi sylwetkami małego motyla i większego motyla wielobarwnego.
Na łące fruwał z kwiatka na kwiatek duży barwny motyl. Wszystkie kwiaty rozchylały przed nim swoje płatki, by mógł napić się
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 53,07 kB. Pobierz całą treść w pliku.
Komentarze (0)