
konspekt szkoła specjalna notatki
Konspekt dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym
ocena: 4.0, 1
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 36,00 kB.
KONSPEKT ZAJĘĆ KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE
MIEJSCE: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
PROWADZĄCY: ………….
DATA: 7.10.2011
GRUPA: 3 ZET SP Nr 9 - UZ
TEMAT DNIA: Jabłka.
CELE:
Poznawcze:
- Zapoznanie z wyglądem, smakiem i zapachem jabłek.
- Zapoznanie z przeznaczeniem jabłek: owoc do spożycia na surowo, do ciasta, na kompot, sok, dżem.
- Powtarzanie pojęcia „małe” i „duże” na podstawie kartonowych jabłek.
Rewalidacyjne:
- Rozwijanie percepcji wzrokowej poprzez oglądanie jabłek.
- Rozwijanie zmysłu smaku i węchu poprzez kosztowanie i wąchanie jabłek.
- Rozwijanie sprawności manualnej poprzez zgniatanie papieru na kule.
- Rozwijanie sprawności manualnej poprzez wycinanie i pisanie po śladzie lub pisanie samodzielne.
Kształcące:
- Kształtowanie umiejętności wymawiania słów: „jabłko”, „jabłka”.
- Kształtowanie umiejętności rozróżniania „małych” i „dużych” papierowych owoców.
- Kształtowanie umiejętności dokładnego wycinania.
Wychowawcze:
- Wdrażanie do zdrowego odżywiania się.
-Wdrażanie do porządkowania sali.
METODY:
Słowna, oglądowa, praktycznego działania.
FORMY PRACY:
Zbiorowa, indywidualna.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
Karty pracy, książka ze zdjęciami owoców, nożyczki, pisaki, klej, jabłka, sok, dżem, ilustracje jabłek, kartonowe jabłka małe i duże.
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
Przedstawienie uczniom celu zajęć: krótka historyjka słowno – obrazkowa.
Odczytanie uczniom wiersza L. Krzemienieckiej pt. „Jabłka”.
„Co można zrobić z jabłek?” – propozycje uczniów, wyjaśnienie nauczyciela: jabłko jako owoc do spożycia na surowo, do ciasta, na kompot, sok, dżem.
Degustacja jabłek – opisywanie smaku, zapachu i wyglądu.
Segregowanie kartonowych jabłek według wielkości: małe do jednego pudełka, a duże do drugiego.
Opisywanie zdjęć w książce: „Co to jest?”, „Co pani je”, „Co jest w koszyku?
MIEJSCE: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
PROWADZĄCY: ………….
DATA: 7.10.2011
GRUPA: 3 ZET SP Nr 9 - UZ
TEMAT DNIA: Jabłka.
CELE:
Poznawcze:
- Zapoznanie z wyglądem, smakiem i zapachem jabłek.
- Zapoznanie z przeznaczeniem jabłek: owoc do spożycia na surowo, do ciasta, na kompot, sok, dżem.
- Powtarzanie pojęcia „małe” i „duże” na podstawie kartonowych jabłek.
Rewalidacyjne:
- Rozwijanie percepcji wzrokowej poprzez oglądanie jabłek.
- Rozwijanie zmysłu smaku i węchu poprzez kosztowanie i wąchanie jabłek.
- Rozwijanie sprawności manualnej poprzez zgniatanie papieru na kule.
- Rozwijanie sprawności manualnej poprzez wycinanie i pisanie po śladzie lub pisanie samodzielne.
Kształcące:
- Kształtowanie umiejętności wymawiania słów: „jabłko”, „jabłka”.
- Kształtowanie umiejętności rozróżniania „małych” i „dużych” papierowych owoców.
- Kształtowanie umiejętności dokładnego wycinania.
Wychowawcze:
- Wdrażanie do zdrowego odżywiania się.
-Wdrażanie do porządkowania sali.
METODY:
Słowna, oglądowa, praktycznego działania.
FORMY PRACY:
Zbiorowa, indywidualna.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
Karty pracy, książka ze zdjęciami owoców, nożyczki, pisaki, klej, jabłka, sok, dżem, ilustracje jabłek, kartonowe jabłka małe i duże.
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
Przedstawienie uczniom celu zajęć: krótka historyjka słowno – obrazkowa.
Odczytanie uczniom wiersza L. Krzemienieckiej pt. „Jabłka”.
„Co można zrobić z jabłek?” – propozycje uczniów, wyjaśnienie nauczyciela: jabłko jako owoc do spożycia na surowo, do ciasta, na kompot, sok, dżem.
Degustacja jabłek – opisywanie smaku, zapachu i wyglądu.
Segregowanie kartonowych jabłek według wielkości: małe do jednego pudełka, a duże do drugiego.
Opisywanie zdjęć w książce: „Co to jest?”, „Co pani je”, „Co jest w koszyku?
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 36,00 kB. Pobierz całą treść w pliku.
Komentarze (0)