ikona pliku doc

kampania społeczna notatki

kampania społeczna niepełnosprawni wśród nas


ocena: 4.0, 0
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 100,50 kB.


PRACA ZALICZENIOWA Z PRZEDMIOTU
SOCJOLOGIADr Paweł Kukla

KAMPANIA SPOŁECZNA

NIEPEŁNOSPRAWNI WŚRÓD NAS


KAMPANIA SPOŁECZNA
NIEPEŁNOSPRAWNI WŚRÓD NAS
Celem kampanii jest pokazanie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych takich jak odrzucenie oraz integracja osób zdrowych z niepełnosprawnymi jak również zwalczanie stereotypów.
DO KOGO KIEROWANA JEST KAMPANIA
Nasza kampania skierowana jest do wszystkich ludzi, zarówno tych zdrowych jak i niepełnosprawnych. Jeśli ma być mowa o integracji zaangażowani muszą być wszyscy
Kampania ma pokazać wszystkim obywatelom jak bardzo ważna jest tolerancja i akceptacja osób z niepełnosprawnością. Ma na celu uświadomienie społeczeństwa iż tacy ludzie są wśród nas i to właśnie wszyscy razem stanowimy całość.
Osobom z niepełnosprawnością pokazuje się że nie powinny izolować się od otoczenia, gdyż są jego częścią nie mogą zamykać się na kontakty z innymi ludźmi.
Celem kampanii jest również podniesienie świadomości iż to od nas wszystkich zależy jak osoby niepełnosprawne będą czuć się w społeczeństwie. Większość z nich nie potrzebuje naszej pomocy a jedynie dobrego słowa i tolerancji.
REALIZACJA KAMPANII
Tworząc kampanię założyłyśmy iż najskuteczniej będzie oddziaływać jeżeli zostanie ona przeprowadzona w pewnych etapach i odstępach czasowych.
W kampanię zostaliby zaangażowani wolontariusze działający w Nowym Tragu i Rabce- Zdrój. Z racji tego że nie mamy doświadczenia w tworzeniu kampanii społecznych poszukamy wsparcia u specjalistów, organizacji, które zajmują się podobnym problemem i zaprosimy ich do współpracy.

Agencja reklamowa może nam pomóc nie tylko stworzyć przekaz, wyprodukować spoty, bilbordy i zaplanować emisję, ale także zająć się działaniami public relations. Są agencje, które podejmują się takich działań non-profit lub za symboliczne stawki, traktując je jako element CSR-u lub PR-u.


PIERWSZY ETAP KAMPANII:

    plakat „niepełnosprawni wśród nas” Na tym plakacie widzimy, że społeczeństwo nie jest w stanie tworzyć prawdziwej, dobrze funkcjonującej całości, jeśli pominięte zostaną osoby niepełnosprawne. Potrzebujemy siebie nawzajem. Chęć integracji musi być widoczna po obu stronach - społeczeństwo musi otworzyć się na osoby niepełnosprawne, pokazać im, że są potrzebne; osoby niepełnosprawne również muszą chcieć dopasować się do całości i skutecznie z nią współgrać . 

DRUGI EAP KAMPANII:

Wolontariusze wcielają się w rolę niepełnosprawnych i wychodzą na miasto, nawiązują kontakt z osobami pełnosprawnymi. Wszystko jest nagrywane i umieszczane w mediach społecznościowych.

TRZECI ETAP KAMPANII

Ulotki "Wyjdźmy z labiryntu ograniczeń" Tkwimy w tym labiryncie problemów, uprzedzeń, barier komunikacyjnych. Jesteśmy zamknięci na świat. Ale istnieje przecież wyjście z tego labiryntu. Jeśli tylko połączymy swoje siły, możemy uwolnić się ze swoich słabostek, odnaleźć się wzajemnie i razem wyjść z labiryntu ograniczeń.


To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 100,50 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!