ikona pliku doc

Interna-proces pielęgnowania notatki

Proces pielęgnowania ze stażu na internie.


  1329 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 1329
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 38,50 kB.


WYŻSZA SZKOŁA
HUMANISTYCZNO-EKONOMICZNA W ŁODZI
KIERUNEK PIELĘGNIARSTWO
Studia pomostowe licencjackie
ŚCIEŻKA A
Student: Centkowska Mirosława Nr albumu: 123531
Semestr: pierwszy Rok akademicki: 2010/2011

INTERNA I PIELĘGNIARSTWO INTERNISTYCZNE
Temat pracy:
„Realizowanie przez pielęgniarkę funkcji edukacyjnej w procesie pielęgnowania pacjenta z nadciśnieniem tętniczym”Opis przypadku.
Dane: mężczyzna A. M. lat 43
Przyjęty do szpitala z powodu nadciśnienia tętniczego . W chwili przyjęcia do oddziału RR 210/110mmHg, tętno 94 u/min, temperatura w normie. Pacjent skarżył się na silny ból głowy. Na zlecenie lekarza podano leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, wykonano elektrokardiogram, w którym lekarz stwierdził zaburzenia rytmu serca pod postacią skurczy dodatkowych, nadkomorowych, oraz badanie dna oka w którym okulista zdiagnozował retinopatię nadciśnieniową II. Poziom lipidów we krwi: cholesterol całkowity-290mmol/l, HDL-38mmol/l, LDL-130mmol/l, trójglicerydy-220mmol/l. Wzrost 101 cm, waga 99kg, wskaźnik BMI=30,49, otyłość brzuszna.
Pacjent podaje, że dotychczas nie leczył się z powodu nadciśnienia, często miewał bóle głowy, ale zażywał wówczas leki przeciwbólowe ogólnie dostępne. Pracuje w Szwecji jako cieśla i nigdzie się nie leczy. W ciągu ostatnich 10 lat z opieki medycznej korzystał tylko w przypadku ostrych infekcji górnych dróg oddechowych. W tym czasie pracował na budowie u różnych pracodawców, ale nikt nie wymagał od niego żadnych badań. Czuł się dobrze i nie widział potrzeby poddawania się profilaktycznym badaniom. Mieszka sam i żywi się w stołówce, barach szybkiej obsługi, bądź kupuje żywność wysokoprzetworzoną, nie wymagającą długiego czasu na przygotowanie sytego pos
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 38,50 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!