ikona pliku rtf

INTERAKCJA SPOŁECZNA A ŻYCIE CODZIENNE- GIDDENS notatki

INTERAKCJA SPOŁECZNA A ŻYCIE CODZIENNE- GIDDENS


  125 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 125
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 5.26 kB.


INTERAKCJA SPOŁECZNA A ŻYCIE CODZIENNE- GIDDENS
Na początek chciałabym wspomnieć co to jest interakcja społeczna.
Interakcja społeczna - wzajemne oddziaływanie na siebie jednostek społecznych, najczęściej przy użyciu języka i innych kodów kulturowych. Jest to jedno z podstawowych pojęć w socjologii.
Ze względu na sytuację, sposób interpretacji, partnera interakcji i cel interakcji wyróżnić można:
* interakcję zogniskowaną
* interakcję niezogniskowaną
* interakcję symboliczną
* interakcję transakcyjną"
Tak więc interakcja społeczna zachodzi między ludźmi, w omawianym tekście Giddensa ( można wyróżnić interakcje między zwierzętami również).
Interakcja społeczna to wzajemne odpowiadanie na komunikaty dwu lub więcej jednostek w społeczeństwie, bądź mas ludzi (np. podczas starć wojennych).
Analiza tych zachowań jak się okazuje jest bardzo istotna, ponieważ pokazuje nam sposób zachowania oraz rolę tych naszych zachowań na relacje międzyludzkie i życie codzienne. Sami nie zdajemy sobie sprawy, na ile nasze zachowanie ma wpływ na nas samych oraz na innych, począwszy od wzroku, podstawowej interakcji społecznej poprzez mowę, która jest najistotniejsza w komunikowaniu się.
Kontakt wzrokowy, rozmowa, pisanie dwojga ludzi w sieci- czyli interakcja bezpośrednia to nic innego jak mikroekonomia.
Natomiast makrosocjologia, to dziedzina socjologii, której badania obejmują wielkie grupy, (często religijne, kulturowe, systemy polityczne, gospodarcze).
Zarówno mikro jak i makro- socjologia to odrębne dziedziny jednak jak się zastanowić nie mogą bez siebie funkcjonować, ponieważ zachodzą w nich oraz pomiędzy nimi interakcje. Komunikacje Giddens również dzieli na werbalną i niewerbalną podając kilka przykładów obrazujących właśnie te rodzaje.
Rozwijając wątek komunikacji niewerbalnej podstawą jest język ciała. Z kolei samo stwierdzeni że jest to tylko język ciała może być niepełne i m
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 5.26 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!