ikona pliku doc

esej makdonaldyzacja społeczeństwa notatki

esej o makdonaldyzacji


  223 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 223
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 28.00 kB.


DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA
Gr. III
Makdonaldyzacja społeczeństwa
Często zastanawiamy się, w jakich czasach przyszło nam żyć. Czy aby na pewno jest nam łatwiej, a nasze pragnienia są na wyciągnięcie dłoni. Warto się nad tym zastanowić, gdyż świat staje się zdominowany przez ciągle pogłębiającą się globalizację, z którą to ściśle związany jest proces makdonaldyzacji.      
Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, czym jest makdonladyzajca i że również są częścią tego wytworu. Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, gdzie uruchomiono pierwsze bary szybkiej obsługi. Mcdonaldy szybko znalazły sobie grono nabywców ich żywności, dzięki czemu sieć barów rozprzestrzeniła się szybko do innych krajów świata.
Myślę, iż prawie każdy z nas odwiedził w swoim życiu bar szybkiej obsługi, w którym to można się szybko, smacznie i za niską cenę wyżywić. Pomimo, że powszechnie wiadomo jakie konsekwencje zdrowotne może przynieść odżywianie się w Fast fordach. I tak: społeczeństwa z różnych stron świata żywią się nieracjonalnie spożywając niezdrową żywność, a wielkie przedsiębiorstwa barów szybkiej obsługi prężnie się rozwijają Być może dzieje się tak dlatego, że towary i usługi są łatwo dostępne a człowiek prawie natychmiast może zaspokoić swoje zachcianki dzięki tanim towarom. Ludzi stać na więcej niż wcześniej mogliby sobie pozwolić.      
Dziś już makdonaldyzacja nie wpływa tylko na zasady działania Fast foodow i zbiorowego żywienia, ale również na sferę pracy, nauki, opieki zdrowotnej, podróży, sprawy wiary itd. Tak naprawdę można stwierdzić, że wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. Dlatego można postawić sobie pytanie: czy, aby na pewno możemy czuć się wolni , skoro jesteśmy podporządkowani tak pogłębiającemu się procesowi, który wpływa na nasze codzienne życie?
Poprzez makdonaldyzajcę nastąpiła rutynizacja pewnych za
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 28.00 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!