ikona pliku odt

edukacja matematyczna dzieci upośledzonych w stopniu leekim. notatki

Edukacja matematyczna w programach nauczania uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim na I etapie kształcenia w zreformowanej szkole. Czy zmiana oznacza postęp?


  142 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 142
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 19.34 kB.Edukacja matematyczna w programach nauczania uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim na I etapie kształcenia w zreformowanej szkole.
Czy zmiana oznacza postęp?
Reforma programowa w oświacie,a także strukturalna w zasadniczy sposób zmieniła oblicze szkolnictwa. Szczególne miejsce w zreformowanej szkole współczesnej zajmuje obecnie edukacja na poziomie podstawowym i gimnazjalnym. Reforma oświaty wprowadziła do polskich szkół istotne zmiany, między innymi obniżenie wieku rozpoczęcia edukacji szkolnej. Wiąże się z tym konieczność opracowania nowych podręczników i programów dostosowanych do potrzeb i możliwości ucznia sześcioletniego oraz – w przejściowym okresie wdrażania reformy – zapewnienia optymalnego poziomu nauczania dzieciom siedmioletnim jako uczniom klasy pierwszej. Obecny program nauczania uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim na I etapie kształcenia w zreformowanej szkole nie u wszystkich pedagogów znalazł uznanie i poparcie, a także nie wzbudził pozytywnych opinii. Może dlatego że jest on taki sam jak dla uczniów w normie intelektualnej. Program ten posiada swoich zwolenników jak i przeciwników. Zadaniem każdego pedagoga jest dostosowanie się do tego otóż programu i realizowanie go w maksymalnym zakresie.
Stara podstawa programowa była tak jakby bardziej rozbita na lata nauki tzn. dziecko idąc do klasy pierwszej znało już literki, cyferki, uzyskało więcej wiadomości w przedszkolu czy w zerówce. W chwili obecnej jest tak że dziecko dopiero będąc w klasie pierwszej poznaje litery, cyfry i liczby. Ale skupmy się tu na matematyce.

Matematyka jako nauka, ale także jako przedmiot nauczania, zajmuje ważne miejsce. Nauka ta polega na posługiwaniu się pojęciami abstrakcyjnymi i ustalaniu związków między nimi. Pojęcia te nie są jednak wytworami fan
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 19.34 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!