ikona pliku doc

edukacja chorego po udarze mózgu notatki

edukacja chorego po udarze mózgu


  143 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 143
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 457.00 kB.


Program edukacji dla pacjenta
po udarze
Opis stanu pacjenta
W oparciu o wywiad i obserwację, zgromadzone zostały informacje niezbędne do określenia zapotrzebowania pacjenta na wsparcie edukacyjne oraz stworzenie dla niego oraz rodziny programu edukacyjnego.
Pacjent B. J. lat 66 zamieszkały w Lublinie, przebywał na oddziale neurologii od dnia 05.02.2012r. z rozpoznaniem udarem niedokrwiennym lewej półkuli mózgu. Chory trafił do szpitala z niedowładem prawostronnym obejmującym obie kończyny i widocznym opadaniem kącika ust. Z wywiadu ustalono, iż zaburzenia te wystąpiły nagle podczas pracy na działce. W chwili obserwacji pacjent był świadomy, poruszał się samodzielnie na krótkie dystanse, wymagał asekuracji przy wchodzeniu po schodach. Niedowład ustąpił, jednak z powodu osłabienia siły mięśniowej chory miał trudności z utrzymaniem przedmiotów w prawej dłoni.
Stan psychosomatyczny pacjenta w momencie wypisu ze szpitala był zadowalający. Oprócz choroby podstawowej, pacjent od niedawna leczy się na nadciśnienie tętnicze. Zgłaszał jednak problem z systematycznością w przyjmowaniu leków. W etiologii udaru stwierdza się u chorego dodatkowo czynnik genetyczny, w rodzinie (u ojca) wystąpił udar niedokrwienny
Pacjent posiada wykształcenie średnie, pracował jako taksówkarz, obecnie przebywa na emeryturze. Mieszka w domu jednorodzinnym z żoną. Pytany o nałogi, deklaruje, iż zaprzestał palenia 26 lat temu, alkohol spożywa okazjonalnie. W dniu wyjścia ze szpitala miał on zlecone następujące leki:
- Tritace 10mg
- Kalipoz
- Andepin 20mg
- Diosminex
- Apo-amlo 5 mg

Program edukacji dla pacjenta
      Poznanie wiedzy pacjenta
Na podstawie przeprowadzonego wywiadu stwierdza się, że pacjent posiada deficyt wiedzy w zakresie kontroli ciśnienia tętniczego krwi, diety, aktywności fizycznej oraz skutecznej farmakoterapii. Chory nie zna metod eliminowania czynników ryzyka udaru .
      I
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 457.00 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!