ikona pliku doc

Czy młodym ludziom potrzebne są autorytety notatki


  117 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 117
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 21.50 kB.


„Czy młodym ludziom potrzebne są autorytety?
Autorytet czyli prestiż osoby, grupy lub organizacji oparty na uznanych i cenionych w środowisku lub społeczeństwie wartościach: religii, prawie, nauce itp. Autorytet ma osoba, która dysponuje dużą wiedzą, ale też, w zależności od przyjętych społecznie wartości, dużą siłą lub bogactwem.
Młodym ludziom nie zawsze potrzebne są autorytety. Każdy powinien kierować się własnymi poglądami i cenić to lub te osoby, które są tego warte. Mi osobiście potrzebne są autorytety, które w poszczególnych czynnościach życiowych dają mi pewien przykład.
Autorytetem dla młodzieży powinny być osoby posiadające doświadczenie i jakieś cele w życiu. Dzięki temu możemy doskonale poznać rożne sytuacje, wyjścia i strony sprawy. To, czy skorzystamy z autorytetu jest naszą indywidualną sprawą. Czasem jest tak, ze wolimy samemu spróbować uczyć się na własnych błędach i wtedy autorytet może być dla nas jedynie przestrogą przed czymś.
Podsumowując, uważam, ze autorytet to nie „dom bez wyjścia”. Możemy z niego skorzystać wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba i kiedy sami będziemy tego chcieli. Autorytet dzieli się na chciany i narzucany. Wszyscy powinni pozwolić młodym ludziom, aby sami wybierali sobie wzorce i ewentualnie, kiedy to był zły wybór – uczyć się na własnych błędach.
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 21.50 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!