ikona pliku doc

Cienie do powiek - rodzaje, sposób użycia notatki

Opis rodzajów cieni do powiek, sposoby nakładania cieni, podstawy makijażu


  221 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 221
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 129.50 kB.


Cienie do powiek
1. Podział cieni ze względu na konsystencję:
      Cienie w kamieniu (sprasowane) – są to najbardziej uniwersalne, najpopularniejsze i najłatwiejsze w użyciu cienie. Występują również w największej gamie kolorów. Cienie w kamieniu nakłada się aplikatorem, płaskim, szerokim pędzelkiem do cieni lub opuszkami palców. Świetnie nadają się do makijażu cieniowanego. Jeśli są dobrej jakości, utrzymują się na powiekach przez 6-7 godzin.
      Cienie w kremie – polecane są osobom noszącym szkła kontaktowe i paniom o suchej cerze. Można je nanosić opuszkami palców. Ponieważ bardzo szybko schną, należy nakładać je dosyć szybko. Odrobinę kosmetyku nanosi się w 3-4 punktach na powiekę i bardzo dokładnie rozciera. Cienie w kremie są dość nietrwałe i mają tendencję do osadzania się w zagłębieniach powiek.
      Cienie w płynie – trzymają się na powiece najlepiej ze wszystkich rodzajów cieni do powiek, ale nakładanie ich wymaga sporo wprawy, gdyż błyskawicznie wysychają.
      Cienie w sztyfcie – cienie w miękkich sztyftach można kupić w wielu różnych odcieniach. Najpierw rysuje się nimi kreskę wzdłuż brzegu powieki, a następnie rozciera się ją palcem.
      Kredki do powiek – wyglądają jak grube kredki do rysowania. W zależności od rodzaju mogą być o konsystencji kremu bądź pudru. Kredkami malujemy na powiece grube kreski, które następnie rozcieramy aplikatorem, pędzelkiem lub opuszkami palców, co daje niezwykle delikatny efekt. Są idealne w czasie podróży.
2. Inne rodzaje:
      Błyszczyk do oczu – nadaje powiekom połysk. Makijaż nim wykonany będzie awangardowy, ale dość nietrwały.
      Cienie perłowe – używamy ich do rozświetlenia łuku brwiowego i otwarcia oka, a także do zrobienia makijażu w chłodnych, połyskliwych barwach. Pamiętaj, że perłowe cienie – zwłaszcza jeśli są to cienie w tonacji złota, srebra lub miedzi – podkreślają zmarszczki.
      Cienie matowe
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 129.50 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!