ikona pliku doc

buowa i czynność układu dokrewnego notatki

Ta praca pomoże stracić kilka kilogramów poprzez zastąpienie kalorycznych produktów zdrowymi zamiennikami. Poza tym zbliża się sezon grillowania i warto dowiedzieć się jaki wpływ wywiera ono na nasze zdrowie.


ocena: 4.0, 2
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 83.50 kB.


     
ZDROWE ZAMIENNIKI
DIETETYKA

      Wybrałam ten temat, ponieważ od dawna interesuje się zarówno zdrowym żywieniem, jak również utrzymaniem szczupłej sylwetki ciała.       Mam nadzieje, że napisanie tej pracy pomoże mi ponadto stracić kilka kilogramów poprzez zastąpienie kalorycznych produktów zdrowymi zamiennikami. Poza tym zbliża się sezon grillowania i warto dowiedzieć się jaki wpływ wywiera ono na nasze zdrowie.
      W naszym domu to głównie ja zajmuje się przygotowaniem posiłków, warto więc wprowadzić pewne zmiany, żeby odniosły one pozytywne rezultaty zdrowotne na członków mojej rodziny.
      Głównym celem odżywiania jest dostarczenie człowiekowi energii niezbędnej do życia i pracy. Zapotrzebowanie na energię jest wyznaczane poziomem przemiany materii, będącej sumą wszystkich procesów metabolicznych zachodzących w organizmie. Przy określaniu zapotrzebowania energetycznego decydujące znaczenie ma to czy organizm znajduje się w spoczynku czy wykonuje jakąś pracę. Dlatego wyróżnia się podstawową przemianę materii i ponadpodstawową, które razem składają się na przemianę całkowitą. Odżywianie powinno uwzględniać ilość i jakość składników odżywczych, ilość posiłków na dobę, układanie jadłospisów, kaloryczność, żywność ekologiczną, kraj pochodzenia, datę ważności, skład posiłków.
      Podstawowa przemiana materii jest to najniższy poziom przemian energetycznych dostarczający energii dla podstawowych czynności fizjologicznych, warunkujących podtrzymanie życia przy założeniu, że człowiek znajduje się w optymalnych warunkach bytowych, czyli na czczo, w pozycji leżącej, w zupełnym spokoju fizycznym i psychicznym oraz w otoczeniu o odpowiednim mikroklimacie. Natomiast ponadpodstawowa przemiana materii to wydatki energetyczne organizmu ludzkiego związane z wykonywaniem niezbędnych, codziennych czynności, rodzajem wykonywanej pracy i indywidualnymi energetycznymi k
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 83.50 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!