ikona pliku doc

Analiza przypadku notatki

...


  325 osób zadowolonych z pobrania
ocena: 4.0, 325
Poniżej zobaczysz niesformatowany początek pliku. Cały plik zajmuje 47.50 kB.


ANALIZA PRZYPADKU
Brak akceptacji dziecka przez środowisko rówieśnicze.


Anna Gluza.
Pedagogika opiekuńczo – resocjalizacyjna.
Rok II, gr. II
Kolegium Nauczycielskie, Bielsko – Biała.

1. Identyfikacja problemu
Marcin jest uczniem klasy 3 szkoły podstawowej, do świetlicy środowiskowej, w której Go poznałam zaczął uczęszczać w 2 klasie. Pochodzi z rodziny wielodzietnej, jest najmłodszy z rodzeństwa. Ojciec, który już nie żyje był alkoholikiem. Matka pracuje zawodowo, nie poświęca zbyt wiele czasu dzieciom. Już od pierwszej klasy Marcin zachowywał się dziwnie, był dzieckiem kłótliwym, często nie potrafił zapanować nad emocjami. Czasem bywał bardzo cichy, nieobecny, zamyślony, innym razem głośny – za wszelką cenę chciał zwrócić na siebie uwagę rówieśników. Często aby zaimponować kolegom i koleżankom wymyślał i opowiadał nierealne historie, uciekał w świat fantazji. Chłopak miał trudności z koncentracją, nie odnosił prawie w ogóle sukcesów w nauce, nie odrabiał zadań domowych, co stało się przyczyną drwin na jego temat ze strony dzieci. Marcin nie potrafił sobie poradzić w trudnych sytuacjach, bał się i nie chciał podejmować nowych wyzwań.
Podczas pobytu w świetlicy, czy na boisku szkolnym nikt z dzieci nie chciał się z nim bawić, kiedy chłopiec podchodził do grupy dzieci, spotykał się z niechęcią i odtrąceniem.
Na podstawie obserwacji Marcina i jego stosunków z grupą stwierdzić można, że chłopiec nie jest akceptowany przez swoich rówieśnik
To tylko początek pliku. Cały plik zajmuje 47.50 kB. Pobierz całą treść w pliku.

Podziel się

Komentarze (0)

Czy wiesz, że...

... dajemy Ci 100% gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci pieniądze za SMS!